Zofia Czerwińska nie żyje. Wybitna aktorka zmarła w wieku 86 lat

Zofia Czerwińska nie żyje. Wybitna aktorka zmarła w wieku 86 lat
Źródło zdjęć: © PAP

13.03.2019 15:46, aktual.: 13.03.2019 15:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zofia Czerwińska nie żyje, aktorka znana m.in. z filmów Stanisława Barei oraz z seriali jak „Czterdziestolatek” i „Alternatywy 4”. O śmierci artystki poinformował przyjaciel i wykonawca testamentu Mariusz Szczygieł. Zmarła w wieku 86 lat.

Zofia Czerwińska nie żyje

Zofia Czerwińska była aktorką telewizyjną, filmową i teatralną. Zagrała ponad 150 ról w wielu produkcjach.

Zdobyła sławę w takich filmach jak ”Nie lubię poniedziałku”, ”Och Karol”, ”Dwa żebra Adama”, ”Rejs”, a także dziełach Stanisława Barei jak ”Miś” czy ”Poszukiwany poszukiwania”.

Zofia Czerwińska zmarła w wieku 86 lat. O śmierci artystki poinformował Mariusz Szczygieł, przyjaciel i wykonawca testamentu. Przyczyna zgonu na razie pozostaje nieznana.

Zofia Czerwińska – kariera aktorki

Zofia Czerwińska urodziła się 19 marca 1933 roku. Ukończyła Wydział Aktorski PWST w Krakowie. Zadebiutowała w filmie „Pokolenie Andrzeja Wajdy”.

Zagrała w wielu kultowych produkcjach filmowych: "Rejsie” Marka Piwowskiego, "Nie lubię poniedziałku” Tadeusza Chmielewskiego, "Misiu” i "Poszukiwanym poszukiwanej” Stanisława Barei, ”Lalce” Ryszarda Bera czy ”Och Karol” Romana Załuskiego.

Dodatkowo wykreowała wiele postaci w popularnych serialach jak ”Alternatywy 4”, ”Czterdziestolatek”, ”Tygrysy Europy” czy ”Dom niespokojnej starości”.

Bardzo silnie związana była z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie czy Teatrem Syrena.

Zofia Czerwińska łącznie zagrała 150 ról w produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także