Znany ojciec w Polsacie. Syn od teraz w TV Republika

Grzegorz Jankowski w Polsacie prowadzi "Punkt widzenia"
Grzegorz Jankowski w Polsacie prowadzi "Punkt widzenia"
Źródło zdjęć: © screen z programu

13.03.2024 07:19, aktual.: 13.03.2024 07:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Transfery z TVP do TV Republika jak widać się nie kończą. Do stacji Tomasza Sakiewicza przeszedł Bogusz Jankowski. Widzowie z pewnością znają jego tatę - dziennikarza Polsat News, Grzegorza Jankowskiego.

Od grudnia, gdy wybuchła rewolucja w TVP, nieprzerwanie trwa przepływ ludzi. Dawnym pracownikom TVP odmówiono wejścia do siedziby stacji przy Woronicza, część od razu pożegnała się z pracą, niektórzy na oficjalne wypowiedzenie czekali kilka dobrych tygodni. Ostatnie wieści dotyczą Krzysztofa Ziemca czy Marty Kielczyk, którzy po odcięciu sygnału TVP Info i usunięciu dawnych programów informacyjnych, trwali w zawieszeniu. Wielu ich kolegów dołączyło do TV Republika. To m.in. Danuta Holecka, Miłosz Kłeczek, Adrian Borecki czy Michał Rachoń.

Ale to duże nazwiska, które widzowie bardzo dobrze kojarzą. Do TV Republika przeszli też mniej znani pracownicy Telewizji Polskiej. Wśród nich, jak się teraz dowiadujemy, Bogusz Jankowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kolejny transfer do TV Republika

Jak podają Wirtualne Media, Bogusz Jankowski przeszedł do TV Republika, gdzie współpracuje przy tworzeniu "Expressu Republiki". To odpowiednik "Teleexpressu", który w TVP prowadzi dziś m.in. Maciej Orłoś. Gospodarzem prawicowego programu jest zaś m.in. Rafał Patyra, niegdyś również związany silnie z TVP i jej sekcją sportową.

WM przypominają, że Jankowski był pracownikiem Telewizji Polskiej od 2017 r. Przygotowywał materiały do "Wiadomości" czy "Teleexpressu", a także do "Nie da się ukryć" w TVP Info. Prywatnie jest synem Grzegorza Jankowskiego, który jest od lat dziennikarzem Polsatu. Jankowskiego z pewnością kojarzy wielu widzów, bo w charakterystyczny, głośny sposób prowadzi w Polsacie "Punkt widzenia", gdzie najczęściej przekrzykuje się z politykami różnych partii.

Jankowski wcześniej był naczelnym "Faktu", dyrektorem programowym "Superstacji", a od 2018 r. jest dziennikarzem Polsatu.

Ojciec i syn rywalizują o widzów w dwóch różnych stacjach? Według ostatnich danych zebranych przez Nielsena wynika, że liderem oglądalności w lutym tego roku był TVN24. Polsat uplasował się zaś na piątym miejscu - średni dobowy udział tej stacji w rynku wynosił trochę ponad 360 tys. widzów. Na siódmym miejscu uplasowała się w tym zestawieniu TV Republika ze średnią widownią wynoszącą 182 tys. osób. Trzeba jednak dodać, że rok temu TV Republika mogła tylko marzyć o takich wynikach. Wtedy notowała średnią oglądalność na poziomie zaledwie 6 tys. widzów.

W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (372)
Zobacz także