Trwa ładowanie...
d49lbri
d49lbri

Tegoroczne kwalifikacje do Eurowizji 2016 cieszyły się szczególnym zainteresowaniem. Zmianie uległ bowiem sposób wyboru polskiego reprezentanta. W przeciwieństwie do poprzednich lat, gdy decyzja podejmowana była przez grono specjalistów, to widzowie wskazali kandydata, który pojedzie do Szwecji reprezentować nasz kraj podczas 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. Koncert z udziałem wszystkich gwiazd odbył się w sobotę, 5 marca, na antenie Jedynki.

O tym, kto pojawił się tego szczególnego wieczoru na scenie, zdecydowała powołana przez TVP specjalna komisja jurorska w składzie: Artur Orzech, Anna Will, Zygmunt Kukla, Robert Janowski i Waldemar Skowroński. To właśnie oni dokonali wstępnej selekcji (na liście zgłoszonych utworów znalazło się aż 88 piosenek) i wskazali dziewięciu kandydatów.

Koncert rozpoczął się występem Moniki Kuszyńskiej, zeszłorocznej reprezentantki Polski, która wywalczyła w Austrii 23. miejsce. Następnie swoje propozycje przedstawili kolejno: Taraka "In The Rain", Napoli "My Universe", Natalia Szroeder "Lustra", Dorota Osińska "Universal", Kasia Moś "Addiction", Aleksandra Gintrowska "Missing", Michał Szpak "Color Of Your Life", Margaret "Cool Me Down" oraz Edyta Górniak "Grateful".

Ostatecznie zwycięzcą polskich preselekcji okazał się Michał Szpak i to właśnie on poleci w maju do Szwecji! Drugie miejsce zajęła Margaret, a trzecie Edyta Górniak. Zgadzacie się z werdyktem?

d49lbri

Zobaczcie, co Michał mówił jeszcze kilka dni temu, przewidział wynik?

d49lbri
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49lbri