Trwa ładowanie...
d4kaljq

Zmiany w TVP trwają. Michał Adamczyk wraca do "Wiadomości"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiany w TVP trwają. Michał Adamczyk wraca do "Wiadomości"
(AKPA)
d4kaljq

Dziennikarz prowadzi "Wiadomości" o 19.30 od soboty, 16 stycznia. To powrót prezentera do głównego serwisu Jedynki po kilku latach.

Michał Adamczyk zadebiutował współpracą z telewizją Polonia 1. Następnie pracował dla stacji TVN jako gdański korespondent "Faktów", a później prezenter lokalnego wydania "TVN Fakty Północ". W 2001 roku przeszedł do TV Puls, gdzie był dziennikarzem i prowadzącym "Wydarzenia".

Pod koniec 2001 roku natomiast rozpoczął pracę w TVP. Początkowo jako reporter "Wiadomości", od lipca 2003 jako prezenter wydania porannego, południowego i popołudniowego, od sierpnia 2004 także wieczornego. W 2006 roku był prowadzącym programu reporterskiego "Na Celowniku" oraz współprowadzącym "Teleexpress". Był także współgospodarzem sobotniego wydania "Kawy czy Herbaty?".

d4kaljq

Od listopada 2006 do 2009 pełnił funkcję korespondenta TVP w Brukseli. Od 2011 roku powrócił do zespołu "Wiadomości", najpierw jako gospodarz wydań bocznych, a od 16 stycznia 2016 wydania głównego. W TVP Info prowadził między innymi "Info Dziennik", "Info świat", "Poranek Info", "Serwis Info", a obecnie współprowadzi "Panoramę Dnia" oraz magazyn "Godzina po godzinie".

Obecnie wieczorne "Wiadomości" oprócz Michała Adamczyka prowadzą Krzysztof Ziemiec i Danuta Holecka.

Zobacz także: Jacek Kurski: dajcie nam państwo kredyt zaufania

d4kaljq

Podziel się opinią

Share
d4kaljq
d4kaljq