Trwa ładowanie...

Zmiany w TVP. Kraśko i Rudnik odsunięci od "Wiadomości"

Share
Zmiany w TVP. Kraśko i Rudnik odsunięci od "Wiadomości"
dmawoso

W niedzielę "Wiadomości" prowadził już zamiast Rudnik Krzysztof Ziemiec, natomiast poniedziałkowego i wtorkowego dyżuru Kraśki jeszcze nikomu nie przydzielono. Mimo to Piotr Kraśko pozostaje nadal szefem "Wiadomości", a więc kierownikiem zespołu producenckiego programu. Jak dowiedział się jednak z nieoficjalnych źródeł miesięcznik "Press", wkrótce, nawet dzisiaj, może się to zmienić. Kraśko nie komentuje jednak tych informacji. Jak na razie, został wykreślony tylko z grafika prowadzeń.

To niejedyna zmiana w programie informacyjnym TVP1. W tle za prezenterami, zamiast Pałacu Kultury i Nauki, widnieje Zamek Królewski. PKiN widać jednak jeszcze w czołówce programu. Wkrótce w tle prezentera "Wiadomości" zamiast pałacu im. Stalina - Zamek Królewski w Warszawie - zapowiedział na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski.

Prawdopodobnie dziś w redakcji "Wiadomości" ma pojawić się ich nowa szefowa - Marzena Paczuska. Zdania w siedzibie programów informacyjnych TVP są w związku z tym podzielone. Niektórzy twierdzą, że kandydatura Paczuskiej jest spalona. Michał Rachoń z Telewizji Republika miał z kolei prowadzić "Wiadomości". "Press" dowiedział się jednak, że przewidziana dla niego jest posada zastępcy dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. publicystyki.

dmawoso

Dyrektorem TAI jest od 8 stycznia Mariusz Pilis. Zastąpił Beatę Jakoniuk-Wojcieszak, która pełniła te obowiązki przez kilka dni po odejściu poprzedniego dyrektora Tomasza Syguta. Pilis za prezesury Bronisława Wildsteina był szefem TVP3 (od lipca do grudnia 2006), później był kierował działem reportażu TVP1. W jego dorobku znajdują się takie filmy jak "List z Polski" (o katastrofie smoleńskiej) czy cykl dokumentalny dla TVP2 pt. "Korespondent". Według nieoficjalnych informacji, szefem TVP Info został zaś Grzegorz Adamczyk, wcześniej związany z Polsatem. Diana Rudnik pozostaje dziennikarką TVP Info. W redakcji "Wiadomości" pozostaje jeszcze Beata Tadla.

Zobacz także: Jacek Kurski: "Dajcie nam państwo kredyt zaufania"

dmawoso

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmawoso
dmawoso