Trwa ładowanie...

Zmiana czasu będzie zniesiona. Co to oznacza?

Parlament Europejski (PE) przegłosował zniesienie zmiany czasu w krajach Unii Europejskiej (UE). Ostatnie przestawienie wskazówek zegara nastąpi w 2021 roku. Sprawdzamy, co to może oznaczać.

Zmiana czasu będzie zniesiona. Co to oznacza?Źródło: Pixabay.com
d1k6cej
d1k6cej

Zmiana czasu będzie zniesiona

Europarlament zagłosował za zniesieniem zmiany czasu. Projekt poparło 410 europosłów, 192 było przeciw, a 51 wstrzymało się od głosu. Teraz sprawą zajmą się unijni przywódcy.

Mówiło się, że kraje członkowskie UE będa musiały zdecydować się już w tym roku, przy jakim czasie chcą zostać (letnim lub zimowym). PE daje jednak więcej czasu na ostateczną decyzję.

Zmiana czasu będzie zniesziona. Co to oznacza?

Zgodnie z projektem, w ostatnią niedzielę marca 2021 roku nastąpiłby koniec zmiany czasu dla tych krajów, które zdecydowałyby się zostać przy czasie letnim. Z kolei ostatnia niedziela października tego samego roku byłaby zakończeniem zmiany czasu dla państw UE pozostających przy czasie zimowym. Niewykluczone, że członkowie UE wspólnie wybiorą jeden czas.

Zmiana czasu 2019. Kiedy nastąpi?

Pierwsza zmiana czasu w 2019 roku nastąpi w niedzielę 31 marca. Wskazówki zegarów przesuwamy o godzinę do przodu, z 2:00 na 3:00. To oznacza, że przejdziemy z czasu zimowego na czas letni. Przez pierwsze kilka dni po tej zmianie czasu trudno będzie nam się przyzwyczaić do krótszej nocy.

Powrót do czasu zimowego nastąpi 27 października.

d1k6cej
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k6cej