Trwa ładowanie...

Zmarł ojciec Danuty Holeckiej. Prezenterka "Wiadomości" pogrążona w żałobie

Kondolencje złożyli prezenterce "Wiadomości" m.in. członkowie zarządu Telewizji Polskiej.

Zmarł ojciec Danuty Holeckiej. Prezenterka "Wiadomości" pogrążona w żałobieŹródło: PAP, fot: Jan Bogacz
d35cqjp
d35cqjp

O smutnej informacji dowiedzieliśmy się dzięki "Naszemu Dziennikowi", który przekazał wyrazy współczucia dla gwiazdy TVP. O jej ojcu wiemy niewiele. Z zawodu był geodetą.

Prezenterka wiele zawdzięcza swoim rodzicom. To oni zaszczepili w niej wiarę w Boga. Kiedy okazało się, że nauka w warszawskim Liceum Sióstr Nazaretanek przewyższa ich możliwości, dalszą edukację sfinansował Jan Szałkowski, dziadek Holeckiej.

Dziennikarka przyznała podczas jednego z wystąpień w episkopacie, że "nie byłaby w tym miejscu, w którym jest, gdyby nie nauka w "nazarecie".

Przypomnijmy, że Danuta Holecka w 1997 r. zadebiutowała jako prezenterka głównego wydania programu informacyjnego TVP1. Później kilkukrotnie znikała i powracała na antenę. 1 lutego 2005 r. rozpoczęła pracę w "Kurierze" w TVP3. Następnie pracowała w stacji TVP Info, gdzie była prezenterką audycji "Info Serwis" i "Minęła dwudziesta". Holecka była też prezenterką TVP Regionalnej oraz prowadzącą programów: "Echa dnia", "Echa dnia - komentarze" oraz "Dziennik Regionów". Od 13 stycznia 2016 r. ponownie prowadzi główne wydanie "Wiadomości".

d35cqjp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35cqjp