Zmarł Marcin Tomaszewski. Dziennikarz TVP miał 47 lat

Marcin Tomaszewski nie żyje
Marcin Tomaszewski nie żyje
Źródło zdjęć: © kadr z programu

05.05.2023 19:02, aktual.: 05.05.2023 19:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziennikarz Telewizji Polskiej zmarł niespodziewanie 4 maja. Informację o śmierci potwierdzili koledzy ze stacji. Na profilu TVP Bydgoszcz na Facebooku pojawił się poruszający wpis.

"Dziennikarz Telewizji Polskiej zmarł niespodziewanie 4 maja. Informacje o śmierci potwierdzili koledzy ze stacji" - napisano w komunikacie TVP Bydgoszcz.

Tomaszewski był pasjonatem historii. Tworzył takie programy, jak "A to historia", "Lekcja historii" czy "Przechodzimy do historii", realizował także reportaże poświęcone istotnym wydarzeniom w historii kraju. Aktywnie angażował się w edukację historyczną dzieci i młodzieży.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pasjonował się także publicystyką i kulturą. Przeprowadził wywiady z wieloma znanymi autorami zdjęć, reżyserami czy aktorami, głównie pracując przy uznanym festiwalu CamerImage. Na wieść o jego nagłej śmierci w sieci zareagowali koledzy ze stacji. Pożegnali go w poruszających słowach.

"Kochał telewizję a ona jego. Nie było dla niego obszaru, który byłby przed nim zamknięty. Zaczynał od pracy researchera, by pozostawić po sobie znakomite wywiady — z gwiazdami kina, politykami. Marcin kolega. Obecny, zaangażowany. Lubiliśmy z nim pracować. Jak nie lubić kogoś, kto zdawał się mieć mądrą odpowiedź na każde pytanie? Na to ostatnie pytanie od nas — dlaczego? — już nam nie odpowie. Bez pożegnania, za szybko, po cichu. Tak się nie robi, Marcin. Pamiętamy i pamiętać będziemy. Spoczywaj w spokoju" - napisano.

"W 2018 r. Rada Programowa TVP3 Bydgoszcz wyróżniła go tytułem 'Talent Roku'. Przyznano mu nagrodę za zaangażowanie i profesjonalizm oraz za pasję w tworzeniu cyklu "Lekcja historii" jak też reportaży dla TVP Historia, dotyczących Powstania Wielkopolskiego" - przekazała TVP3.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (41)
Zobacz także