Trwa ładowanie...

Ziemkiewicz przeprosił Durczoka za nazwanie go "urżniętym"

Ziemkiewicz przeprosił Durczoka za nazwanie go "urżniętym"Źródło: TVN
ds4embj
ds4embj

Publicysta „Uważam Rze” Rafał Ziemkiewicz przeprosił Kamila Durczoka za to, że napisał w felietonie, iż szef ”Faktów” TVN prowadził program „urżnięty”. Durczok, który za te słowa wytoczył mu proces, przeprosiny przyjął.

Sprawa dotyczyła programu „Fakty po faktach”, nadanego w TVN24 16 lutego 2011 roku, w którym gośćmi Kamila Durczoka byli Janusz Palikot, Agata Passent i Jacek Santorski.

Prowadzący sprawiał wrażenie rozbawionego, a nagranie z programu szybko rozeszło się po internecie. Do sprawy nawiązał Rafał Ziemkiewicz w swoich dwóch felietonach. W pierwszym, który ukazał się w "Galicyjskim Tygodniku Informacyjnym Temi” publicysta napisał, że Durczok prowadził "Fakty po faktach" "urżnięty". Zaś w tekście w „Rzeczpospolitej” użył sformułowania, że prowadzący podczas programu "zdradzał objawy filipińskiej grypy".

ds4embj

Szef ”Faktów” TVN skierował do sądu pozew przeciwko Ziemkiewiczowi o ochronę dóbr osobistych. Jego zdaniem, zarzuty, że był na wizji po alkoholu, są nieprawdziwe i godzą w jego profesjonalny wizerunek. Proces ruszył we wrześniu ub.r., przesłuchani zostali już pierwsi świadkowie.

Ziemkiewicz opublikował wczoraj na stronie Rp.pl felieton pod tytułem „Zaczynam od siebie”, w którym odniósł się do sprawy. - Faktem jest, że nie znalazłem czasu na dociekanie, jakie były przyczyny szeroko komentowanego zachowania Durczoka (...) Oczywiście, mogłem zadzwonić i go zapytać, skoro znamy swoje numery telefonów. Przyjąłem jednak za dobrą monetę krążące po Internecie domniemane »urżnięcie«, uprawdopodobnione aluzjami jego ekranowego gościa, bo się jak zwykle spieszyłem z tekstem na wczoraj, i bo mi to »urżnięcie« bardzo pasowało do złośliwej pointy, a w końcu bez złośliwości nie ma felietonu - wyjaśnił w nim publicysta.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

- Otóż, kiedy Kamil Durczok tłumaczy całą sytuację zamieszaniem, które się w programie na żywo trafić może, i które według świadków obecnych w studiu wyglądało zupełnie inaczej, niż mogło się wydawać telewidzom, to nie mam powodu nie wierzyć ani jemu, ani owym świadkom - napisał dalej Ziemkiewicz.

ds4embj

Publicysta „Uważam Rze” zapewnił też, iż nie zamierzał szydzić z Kamila Durczoka, ani go poniżać czy podważać jego profesjonalizmu. - Sugestię, że jego rozbawienie przed kamerą wynikło z nadużycia alkoholu, powtórzyłem za innymi bez złych zamiarów. Skoro było inaczej, przyjmuję to do wiadomości, przepraszam i wyciągam rękę do zgody - podsumował publicysta.

Kamil Durczok w swoim oświadczeniu opublikowanym na oficjalnym fanpage ”Faktów” TVN na Facebooku poinformował, że przyjmuje przeprosiny. - Cieszę się, że Rafał Ziemkiewicz uznał swój błąd i dostrzegł to, co dla większości moich widzów od początku było oczywiste: w moich programach nie ma miejsca na lekceważące podejście do obowiązków i nonszalancję. Szkoda tylko, że dostrzegł to tak późno, ale lepiej późno niż wcale. Przyjmuję wyciągnięta rękę i przeprosiny, uznając, że to co napisał pozwoli zakończyć proces, który wytoczyłem mu przed warszawskim sądem - napisał Durczok.

(fot. TVN)
Źródło: (fot. TVN)

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

ds4embj

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g ) * Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

ds4embj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds4embj