Trwa ładowanie...

Ziemiec znów w ogniu krytyki: "gani media za fake newsy o politykach PiS". Na jego reakcję nie trzeba było czekać

Krzysztof Ziemiec postanowił zawalczyć z coraz bardziej niepokojącym zjawiskiem fake newsów. Jego apel jednak zamiast z poparciem spotkał się z krytyką. Na jego reakcję nie trzeba było długo czekać.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ziemiec znów w ogniu krytyki: "gani media za fake newsy o politykach PiS". Na jego reakcję nie trzeba było czekaćŹródło: PAP
dejq23t
dejq23t

O zjawisku tzw. fake newsów dziennikarz wypowiedział się na łamach tygodnika "Idziemy". - Rząd chce wyprowadzić Polskę z Unii! Jarosław Kaczyński będzie współpracował z Marine Le Pen w demontażu UE! Kukiz za bezcen kupił mieszkanie w Warszawie! Prezydent po Londynie jeździł prywatną taksówką! Andrzej Duda w piątek, i to w Wielkim Poście, zajadał na nartach kiełbasę! To tytuły i nagłówki z gazet z ostatnich 10 dni. Co je łączy? To, że nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – pisał Ziemiec w swoim artykule.

Dziennikarz zauważył, że gdy takie materiały pojawiają się w przestrzeń publicznej, wielu rzuca się na nie "jak wygłodniałe psy". Ziemiec w swoim felietonie poszedł dalej i napisał, że właśnie takie niesprawdzone, nieprawdziwe newsy "podchwyciły niektóre media, a część ich odbiorców święcie w to uwierzyła". - Niektórzy w nie wierzą, choćby dlatego, że nie mają narzędzi, by je zweryfikować. Inni celowo - jak pudło rezonansowe - nagłaśniają je i w ten sposób, z „czystymi” rękoma - bo przecież niesamodzielnie - uderzają w politycznego rywala – pisał Ziemiec. Konkluzją jego tekstu miał być apel, by odpowiednie służby, niezależnie od partyjnych upodobań, walczyły z nieprawdziwymi informacjami. Trudno zaprzeczyć, że stanowisko Ziemca jest słuszne. Jednak mimo to spotkało się z ostrą krytyką w innych mediach.

Krzysztof Ziemiec gani media za fake newsy o politykach PiS” - donosi serwis Dziennik.pl. Pojawiło się także zdanie, że Ziemiec twierdzi, iż to dziennikarze nieprzychylni "dobrej zmianie" produkują "fake newsy". Nie zabrakło też przytyku do "Wiadomości". „Ziemiec pisze o fake newsach. Zgadnijcie, czy przypomniał o tym, co sam mówił w "Wiadomościach" – można było z kolei przeczytać na gazeta.pl.

dejq23t

Dziennikarz od razu zareagował. Wygląda, jakby koledzy dziennikarze nie przeczytali tego tekstu, a już się wzięli za jego relacjonowanie i komentowanie, i to w tonie nieprzychylnym. Czyli tekst o fake newsach komentują za pośrednictwem kolejnych fake newsów – powiedział portalowi wirtualnemedia.pl. Stanowisko w tej sprawie opublikował też na swoim profilu na Facebooku.

Szanowni,
Nie dajcie się nabrać nieprzychylnym mi kolegom z gazeta.pl, naTemat.pl, czy dziennik.pl piszącym o moim ostatnim felietonie dla tyg. Idziemy. Nie ma w nim ani jednego słowa, które próbują oni włożyć w ten tekst. Rozumiem ze pisali pod tezę... Proszę sprawdzić, co jest w oryginale – napisał.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Zobacz także: Magdalena Ogórek o nowym programie: "Tam się dzieją ludzkie dramaty"

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dejq23t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dejq23t