Trwa ładowanie...
mtv
09-08-2010 11:19

Zielone światło dla trzech nowych stacji MTV Networks Polska

Zielone światło dla trzech nowych stacji MTV Networks PolskaŹródło: MTV
d1xkvnp
d1xkvnp

Czeski regulator rynku medialnego RRTV przyznał spółce MTV Networks licencje na uruchomienie w Polsce kanałów Spike, Comedy Central Family oraz Nickelodeon HD.

Wprowadzenie na polski rynek Spike'a MTV Networks Polska zapowiedziało już w marcu br. Kanał ten ma ruszyć jesienią i kierowany będzie do mężczyzn. W jego ramówce znajdą się seriale akcji, sensacyjne i komediowe, a także produkcje popularno-naukowe, reality-shows oraz programy sportowe.

Natomiast Comedy Central Family obecnie nadaje jako blok z serialami komediowymi na kanale VH 1 Polska, a w marcu br. spółka ogłosiła start jesienią innej stacji komediowej pod roboczą nazwą Comedy Central Extra z klasycznymi komediami. Małgorzata Rybak-Dowżyk, PR manager MTV Networks Polska, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl nie chciała potwierdzić, czy ów nowy, zapowiadany kanał będzie się nazywać właśnie Comedy Central Family. - Nasze plany zostały nieco zmodyfikowane. Informacja w tej sprawie zostanie przekazana w ciągu dwóch tygodni - powiedziała nam tylko.

Uruchomienia Nickelodeona w wersji HD dotychczas MTV Networks Polska nie zapowiadało. - Pozyskujemy koncesje, by rozwijać biznes i mieć możliwość uruchomienia stacji, ale nie oznacza to wcale, że kanał ruszy za chwilę- wyjaśnia nam Rybak-Dowżyk. Licencja przyznana dla Nicka HD mówi o emisji tej stacji w języku angielskim.

RRTV odnowił też licencję dla kanału MTV Polska, który będzie mógł być nadawany przez kolejne 12 lat.

d1xkvnp

Obecnie MTV Networks Polska ma w port folio pięć stacji kierowanych na rynek polski: Viva Polska, MTV Polska, VH 1 Polska, Comedy Central Polska i Nickelodeon Polska. Spółka produkuje także międzynarodowe kanały MTVNHD, MTV European, VH1 European i VH1 Classic.

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d1xkvnp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xkvnp