"Żeby ustalić, jaki należy nam się spadek po krewnym, który nie pozostawił testamentu, zajrzymy do kodeksu" – znamy odpowiedź na pytanie z teleturnieju "Milionerzy"

"Żeby ustalić, jaki należy nam się spadek po krewnym, który nie pozostawił testamentu, zajrzymy do kodeksu" – znamy odpowiedź na pytanie z teleturnieju "Milionerzy"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN

07.03.2019 21:05, aktual.: 08.03.2019 09:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Żeby ustalić, jaki należy nam się spadek po krewnym, który nie pozostawił testamentu, zajrzymy do kodeksu" – takie pytanie w czwartek usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Sprawdzamy, jaka była prawidłowa odpowiedź.

"Żeby ustalić, jaki należy nam się spadek po krewnym, który nie pozostawił testamentu, zajrzymy do kodeksu" – "Milionerzy" odpowiedź

W czwartek w programie "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Żeby ustalić, jaki należy nam się spadek po krewnym, który nie pozostawił testamentu, zajrzymy do kodeksu":

A: cywilnego
B: karnego
C: postępowania cywilnego
D: spółek handlowych

Aby zdobyć 2000 zł w czwartkowym odcinku teleturnieju "Milionerzy", należało wybrać odpowiedź "A" - cywilnego.

Uczestnik niestety nie był pewny poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie. Skorzystał z koła ratunkowego "pytanie do publiczności". Osoby zebrane w studiu w większości wskazały na odpowiedź "C" - postępowania cywilnego (61%, "A" - 38%, "B" - 0%, "D" - 1%). Uczestnik zaufał publiczności i był to niestety zła decyzja. Poprawna odpowiedź na to pytanie to "A" - cywilnego.

"Żeby ustalić, jaki należy nam się spadek po krewnym, który nie pozostawił testamentu, zajrzymy do kodeksu" – "Milionerzy"

Dziedziczenie po krewnym, który nie zostawił testamentu nazywamy dziedziczeniem ustawowym w przeciwieństwie do dziedziczenia testamentowego.

Kodeks cywilny jest obowiązującą w Polsce ustawą, która została uchwalona 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny wszedł w życie z dniem 1 stycznia 1965 r., z wyjątkiem części artykułów, które weszły w życie z dniem ogłoszenia, czyli 18 maja 1964 r. Opublikowany został w Dzienniku Ustaw nr 16. Organem wydającym go był Sejm PRL, a organami zobowiązanymi: Rada Ministrów, minister obrony narodowej i minister rolnictwa.

"Milionerzy" – zasady

"Milionerzy" to teleturniej, w którym uczestnik ma szansę wygrać milion złotych. Aby tego dokonać, musi udzielić prawidłowej odpowiedzi na 12 pytań. W trakcie zabawy gracz pnie się po drabince, której szczeblami są konkretne nagrody pieniężne. Na drodze do miliona uczestnik ma szansę zdobyć dwie nagrody gwarantowane – jest to 1000 zł oraz 40 000 zł.

Uczestnik programu "Milionerzy" nie jest zdany tylko na siebie. Podczas zabawy może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Do jego dyspozycji jest "telefon do przyjaciela", czyli możliwość konsultacji odpowiedzi z wcześniej wyznaczoną osobą. Wariant "pół na pół" usuwa z listy dwie niewłaściwe odpowiedzi. Ostatnim kołem ratunkowym w teleturnieju "Milionerzy" jest "pytanie do publiczności". W tym przypadku osoby zgromadzone w studio udzielają odpowiedzi na pytanie zadane uczestnikowi.

"Milionerzy" – nowe odcinki

"Milionerzy" emitowani są od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 na antenie TVN. Program można obejrzeć również na stronie player.pl, a także za pomocą Pilota WP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także