Trwa ładowanie...

"Żeby ustalić, jaki należy nam się spadek po krewnym, który nie pozostawił testamentu, zajrzymy do kodeksu" – znamy odpowiedź na pytanie z teleturnieju "Milionerzy"

"Żeby ustalić, jaki należy nam się spadek po krewnym, który nie pozostawił testamentu, zajrzymy do kodeksu" – takie pytanie w czwartek usłyszał jeden z uczestników programu "Milionerzy". Sprawdzamy, jaka była prawidłowa odpowiedź.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Żeby ustalić, jaki należy nam się spadek po krewnym, który nie pozostawił testamentu, zajrzymy do kodeksu" – znamy odpowiedź na pytanie z teleturnieju "Milionerzy"Źródło: Materiały prasowe, fot: Cezary Piwowarski/TVN
d4a8x7z
d4a8x7z

"Żeby ustalić, jaki należy nam się spadek po krewnym, który nie pozostawił testamentu, zajrzymy do kodeksu" – "Milionerzy" odpowiedź

W czwartek w programie "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Żeby ustalić, jaki należy nam się spadek po krewnym, który nie pozostawił testamentu, zajrzymy do kodeksu":

A: cywilnego
B: karnego
C: postępowania cywilnego
D: spółek handlowych

Aby zdobyć 2000 zł w czwartkowym odcinku teleturnieju "Milionerzy", należało wybrać odpowiedź "A" - cywilnego.

d4a8x7z

Uczestnik niestety nie był pewny poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie. Skorzystał z koła ratunkowego "pytanie do publiczności". Osoby zebrane w studiu w większości wskazały na odpowiedź "C" - postępowania cywilnego (61%, "A" - 38%, "B" - 0%, "D" - 1%). Uczestnik zaufał publiczności i był to niestety zła decyzja. Poprawna odpowiedź na to pytanie to "A" - cywilnego.

"Żeby ustalić, jaki należy nam się spadek po krewnym, który nie pozostawił testamentu, zajrzymy do kodeksu" – "Milionerzy"

Dziedziczenie po krewnym, który nie zostawił testamentu nazywamy dziedziczeniem ustawowym w przeciwieństwie do dziedziczenia testamentowego.

Kodeks cywilny jest obowiązującą w Polsce ustawą, która została uchwalona 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny wszedł w życie z dniem 1 stycznia 1965 r., z wyjątkiem części artykułów, które weszły w życie z dniem ogłoszenia, czyli 18 maja 1964 r. Opublikowany został w Dzienniku Ustaw nr 16. Organem wydającym go był Sejm PRL, a organami zobowiązanymi: Rada Ministrów, minister obrony narodowej i minister rolnictwa.

"Milionerzy" – zasady

"Milionerzy" to teleturniej, w którym uczestnik ma szansę wygrać milion złotych. Aby tego dokonać, musi udzielić prawidłowej odpowiedzi na 12 pytań. W trakcie zabawy gracz pnie się po drabince, której szczeblami są konkretne nagrody pieniężne. Na drodze do miliona uczestnik ma szansę zdobyć dwie nagrody gwarantowane – jest to 1000 zł oraz 40 000 zł.

d4a8x7z

Uczestnik programu "Milionerzy" nie jest zdany tylko na siebie. Podczas zabawy może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Do jego dyspozycji jest "telefon do przyjaciela", czyli możliwość konsultacji odpowiedzi z wcześniej wyznaczoną osobą. Wariant "pół na pół" usuwa z listy dwie niewłaściwe odpowiedzi. Ostatnim kołem ratunkowym w teleturnieju "Milionerzy" jest "pytanie do publiczności". W tym przypadku osoby zgromadzone w studio udzielają odpowiedzi na pytanie zadane uczestnikowi.

"Milionerzy" – nowe odcinki

"Milionerzy" emitowani są od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 na antenie TVN. Program można obejrzeć również na stronie player.pl, a także za pomocą Pilota WP.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4a8x7z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a8x7z