Trwa ładowanie...

Zbigniew Buczkowski: "Wraz z Piotrem Machalicą odchodzi pewien świat"

Aktor Zbigniew Buczkowski o śmierci Machalicy: - Odszedł mój dobry, bliski kolega.

Piotr Machalica 1955-2020 Piotr Machalica 1955-2020 Źródło: East News
d10xhzh
d10xhzh

Aktor Zbigniew Buczkowski ciężko przeżył wiadomość o śmierci Piotra Machalicy: - Znałem go dobrze. Ostatnio się nie widzieliśmy, bo w lockdownie ludzie są pozamykani, odizolowani. Jestem zszokowany, bo nagle się dowiedziałem, że Piotrek nie żyje. Był dobrym kolegą. To jest najsmutniejsze, że odchodzą tacy dobrzy ludzie.

- On był zawsze życzliwy, miły, dowcipy, sypał anegdotami. Spotkaliśmy się i na planie zdjęciowym i w SPATIF-ie. To było nasze miejsce, nieraz siedziało się we dwóch na jednym krześle, tylu było tam ludzi. Piotruś był znakomitym aktorem, śpiewał piosenki poetyckie, ale był też świetnym kumplem.

Oni odeszli w 2020 roku

Zbigniew Buczkowski mówi, że ”biorą już z jego półki” i pewien świat wraz z nimi odchodzi:

d10xhzh

- Byliśmy beztroscy, fajni, radośni, a tu nagle życie nam przeleciało tak szybko. Niestety, ten czas odchodzi i to mnie dołuje. Dziś każdy idzie w swoją stronę, nawet po zdjęciach każdy ucieka do swojej garderoby. Myśmy się spotykali, byliśmy bardzo blisko. Dziś tego nie ma.

Piotr Machalica pochodził z rodziny aktorskiej. Na ekranie zadebiutował w 1979, a dwa lata później ukończył warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, a później z Teatrem Polonia i Och-Teatrem.

d10xhzh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10xhzh