Trwa ładowanie...

"Zapraszam do stołu": dramaty, wpadki, kłótnie, romanse. A to wszystko przy stole!

Share
"Zapraszam do stołu": dramaty, wpadki, kłótnie, romanse. A to wszystko przy stole!
Źródło: BBC Entertainment
dp5bw5w

Co tydzień, od poniedziałku do czwartku, czeka nas duża doza rozrywki: nowe odcinki programu Zapraszam do stołu, które będzie można obejrzeć wyłącznie w BBC Entertainment. Zobaczymy milionera, który wszystko wie najlepiej, potyczki "samców alfa" oraz egzotyczne danie z mięsa kangura i zebry. Wszystko to doprawione dowcipnym, uszczypliwym komentarzem. Kłopoty z menu, nietypowe pomysły na przyjęcia, flirty i awantury między gośćmi. Kto okaże się najlepszym gospodarzem? Komu przypadnie tysiąc funtów nagrody?

Zapraszam do stołu to program, w którym czworo nieznajomych zaprasza się nawzajem na kolacje. Chcą przekonać się, kto wyda najlepsze przyjęcie - i tym samym zdobędzie nagrodę pieniężną. W ciągu jednego tygodnia uczestnicy każdego odcinka zapraszają się nawzajem. W drodze do domu goście oceniają kolację, na której właśnie byli i przyznają gospodarzom punkty. Pod uwagę biorą nie tylko jakość jedzenia - zaglądają też w różne zakamarki domów gospodarzy, którzy z kolei robią różne dziwne rzeczy, byle tylko wygrać w konkursie. Pod koniec tygodnia okazuje się, kto zebrał najwięcej punktów i zdobył tysiąc funtów nagrody.

Program nie obędzie się bez "niewidzialnego gościa" - narratora, który złośliwie i zabawnie komentuje poczynania uczestników i gospodarzy przyjęć. Nie zabraknie go i w tej serii. Zapraszam do stołu powraca!

dp5bw5w

Odcinek 1 (Isle of Man)
W tym odcinku spotkają się kucharze-amatorzy z Isle of Man. Ciekawe, kto okaże się najlepszym gospodarzem? Może John Tinsley - milioner, który ma swoją opinię na niemal każdy temat? Albo lubiąca flirtować Madeline Simpson? Jest też Mandy Quayle, wielbicielka psów oraz czarujący Irlandczyk, Sean O’Connell. John nie umie się powstrzymać od krytykowania i nie zostawi suchej nitki na przystawce, którą proponuje Mandy. Czy przez pozostałe wieczory będzie się zachowywał równie nieprzyjemnie? Na szczęście wszystko wskazuje na to, że Sean i Madeline świetnie się bawią - nie przestają bowiem flirtować!

Odcinek 2 (Coventry)
W tym odcinku odwiedzimy cztery domy w Coventry. Każdy z ich gospodarzy ma nadzieję, że to właśnie jemu przypadnie tysiąc funtów nagrody. Walczyć o nią będzie uwodzicielski iluzjonista Gareth Twynam; Sumi Malhortra-Chauhan - mama dwójki dzieci, marząca o tym, by do Coventry zawitał Bollywood; specjalistka do spraw rekrutacji Kristy Mooney oraz Phil Roberts, sprzedawca i istny macho! Phil i Gareth stoczą ostrą walkę na papryczki chilli. Panie natomiast postanowią nieco rozładować atmosferę i zaproponują wieczory z odrobiną kulturalnej rozrywki.

Odcinek 3 (Dundee i Lothian)
Gospodarze kolejnych czterech przyjęć walczą o nagrodę w Dundee i Lothian. Pierwszy z nich to poważny student nauk ścisłych, Ben Skerry, który ma 28 lat; druga będzie nauczycielka Jessica McLaren, lat 27 - z obsesją na punkcie celebrytów. Wesoły, 47-letni Derek Taylor okazuje się dyrektorem więzienia, zaś 24-letnia Cara-Anne Marshall kieruje biurem i uwielbia konkurować z innymi. Okaże się, że to wybuchowa mieszanka - już na samym początku uczestnicy programu zaczną się ze sobą spierać. Czy uda im się dotrwać do końca tygodnia?

Odcinek 4 (Herefordshire)
W odcinku, którego akcja toczy się w Herefordshire, spotkają się 47-letnia singielka Mandy Fincher; 40-letni John Harrington; aktor i "skarbnica wiedzy" Simon Blood DeVay (41) oraz nie lubiąca owijać w bawełnę 36-letnia księgowa Sarah Haines. Mady zaserwuje danie, które ma jej pomóc w poszukiwaniu miłości, zaś Simon będzie się popisywał znajomością kuchni francuskiej. Komu przypadnie nagroda?

dp5bw5w

Odcinek 5 (Nottingham)
Widzowie poznają dziś zwariowaną emerytkę Jean Lintorn, zapaśnika Steviego "Psycho" Flinta, wygadaną mamę Jess Hardacre oraz Scotta Whittakera, który pracuje jako dyrektor działu marketingu. Stevie nadaje swym gościom ksywki, które pasowałyby do zapaśników i częstuje ich potrawami z Meksyku. Scott natomiast postanawia wydać bardziej wyszukaną kolację, choć jest niemal pewien, że goście nie docenią zaproponowanych przez niego potraw.

Odcinek 6 (Londonderry)
Pora na Londonderry. W tym odcinku odwiedzimy cztery mieszkające tu osoby, z których każda ma nadzieję na zdobycie tysiąca funtów nagrody. Kolację wyda dziś zwariowana na punkcie Ameryki Sheila Whelan Duffy (45); 25-letnia Caroline Patterson, która uwielbia motoryzację i pracuje w telefonicznym centrum obsługi; 48-letni, przemiły administrator Eunan Quigley oraz 28-letni David Kavanagh, który zarządza pewną firmą i ma bzika na punkcie psów.

Odcinek 7 (Scarborough)
Udajemy się do Scarborough, gdzie kolejne cztery osoby zrobią co w ich mocy by zdobyć nagrodę i tytuł najlepszego gospodarza przyjęcia. W szranki stają: 27-letnia Claire McCourt, handlowiec i wielbicielka motoryzacji; 52-letni komik i hipnotyzer Ken Webster; organizator imprez, 39-letni Stewart Chapman Wilson oraz uwielbiająca styl retro mama Claire Oliver. Showman Ken poda wyjątkowo egzotyczne potrawy z mięsa kangura i zebry. Czy pozostałym przypadną one do smaku?

Odcinek 8 (Isle of Wight)
Tym razem BBC Entertainment zaprasza swych widzów na Isle of Wight. O tysiąc funtów nagrody walczyć będą: lokalny gwiazdor, piosenkarz Derek Sandy, przedsiębiorca-ekolog Rob Drake-Knight, samotna mama Claire Cheek oraz elegancka emerytka Tina Raymond. Derek zaprasza jako pierwszy - ma nadzieję, że gościom spodoba się jego wieczór karaibski. Zaproszeni cieszą się na spotkanie z miejscową sławą.

dp5bw5w

Odcinek 9 (południowy Londyn)
W południowym Londynie spotyka się czworo nieznajomych, którzy walczyć będą o nagrodę pieniężną i tytuł najlepszego gospodarza. Do swych domów zaproszą nas australijski komik Colin Cole (55), wybredny trener tenisa Josh Harvey (22), sobowtór Marilyn Monroe Suzie Kennedy (34) oraz nauczycielka i feministka Rachel Melito (42). Josh Harvey wyprawi w domu swych rodziców przyjęcie tenisowe - co powiedzą na to goście?

Odcinek 10 (Oldham)
Widzowie tego odcinka mogą spodziewać się naprawdę wybuchowego programu! Zobaczą w nim hałaśliwą studentkę Vicki Shea, kulturalnego reżysera amatorskiego teatru Jamesa Schofielda, zadziornego barmana Bena Brooksa, oraz istną femme fatale Kathy Howard. "Tom Cruise z Oldham" - czyli barman Ben Brooks - ma nadzieję, że zachwyci gości płonącymi koktajlami.

Odcinek 11 (Sheffield)
Dzisiejsze kulinarne potyczki rozgrywać się będą w Sheffield. Uczestniczyć w nich będzie kilka ciekawych osób. Autorka erotycznych książek Jude Calvert-Toulmin ma nadzieję uwieść gości egzotycznym menu. Będzie też handlowiec Robert Tingles i rozpieszczona studentka Lucy Crofts. Na nieszczęście Lucy Jude odwróci od niej uwagę gości... puszczając bąka przy stole i oblizując swego głównego rywala, Roberta. Uwielbiający zabawę specjalista IT Neil Goodwin zamierza wygrać, podając ekstrawaganckie potrawy.

Odcinek 12 (północny Londyn)
I znów zobaczymy cztery osoby, walczące o to, kto urządzi najlepszą kolację, Jako pierwszy przyjęcie wyda 42-letni, uwielbiający przepych Raj Bahad. W programie wystąpi też 21-letni elegant Rusty Warren, 26-letnia doradczyni zawodowa Annette Ankrah oraz 24-letnia ekscentryczna dietetyk Lilly Abrahmsohn. Raj zaprosi gości do swego kapiącego złotem domu - ale będzie się tak popisywał, że nie zrobi na nich dobrego wrażenia.

dp5bw5w

Odcinek 13 (z udziałem gwiazd)
W tym odcinku jak zwykle pojawi się czworo uczestników - ale tym razem będą to gwiazdy. Osoba, która zdobędzie tysiąc funtów nagrody, przekaże te pieniądze na wybrany przez siebie dobroczynny cel. Zobaczymy Tinę Malone znaną z serialu Shameless, bohaterkę tabloidowych skandali Imogen Thomas, znanego z serialu Hollyoaks aktora Paula Danana, oraz gwiazdora muzyki pop z lat 80., Davida Van Daya. Wszyscy oni starają się zachwycić pozostałych swymi przyjęciami - ale nie mogą sobie też odmówić odrobiny dramatyzowania.

Odcinek 14 (Gwiazdka z gwiazdami komedii)
Widzowie BBC Entertainment będą tym razem mieli okazję poznać cztery legendy brytyjskiej komedii. W świątecznym wydaniu programu wystąpią: Sean Hughes, który poda wszystkie potrawy trzykrotnie, niczym skąpiec z Opowieści wigilijnej, oraz Gina Yashere, która urządzi gwiazdkowy bal przebierańców, na którym zjawi się jako... świąteczny pudding. Będzie też wybredny Paul Tonkinson oraz Duncan Norvelle, który nie bardzo radzi sobie w kuchni.

Odcinek 15 (wschodnie Yorkshire)
O tytuł najlepszego gospodarza przyjęcia walczyć będzie wieczny chłopiec Giles Johnson - uwielbiający nieprzyzwoite żarty; Jo, energiczna masażystka, która bardzo lubi dobrą zabawę; wścibska Angie Ward oraz Richard Squire, kierownik szpitala, któremu wydaje się, że jest znawcą kuchni. Giles nie ma pojęcia o tym, jak podejmować gości - do tego stopnia, że muszą oni sami dbać o siebie. Możemy być niemal pewni, że to nie jemu przypadnie nagroda!

Odcinek 16 (Norwich)
Na ostatni odcinek tej serii udamy się do Norwich. W kolejnej bitwie kulinarnej udział weźmie Sam Smith - człowiek światowy, pewien, że umie dobrać zwycięskie menu; modelka Polly Guy, która bardzo chce udowodnić, że nie polega wyłącznie na swym wyglądzie; Caroline Seaman, dietetyczka, która naprawdę dba o to, co poda gościom, oraz Richard Pearce, kierownik w banku i DJ, który nie waha się krytykować wszystkich naokoło. Polly przyjemnie zaskoczy gości - ale czy Sam sprosta oczekiwaniom, które sam wywołał?

(fot. BBC Entertainment)
Źródło: (fot. BBC Entertainment)
(fot. BBC Entertainment)
Źródło: (fot. BBC Entertainment)
dp5bw5w

Podziel się opinią

Share
dp5bw5w
dp5bw5w