Trwa ładowanie...
08-04-2008 12:35

Zakościelny i Wesołowski jako polscy "Cichociemni"

Zakościelny i Wesołowski jako polscy "Cichociemni"Źródło: AKPA
d2xzsub
d2xzsub

Kuba Wesołowski, Maciej Zakościelny, Jan Wieczorkowski i Antoni Pawlicki to aktorzy, którzy wystąpią w nowej produkcji Telewizji Polskiej pt. "Cichociemni".

13- odcinkowy serial będzie opowieścią opartą na faktach o polskich żołnierzach z formacji Cichociemni. Jest to nieformalna grupa polskich żołnierzy, która została powołana w Wielkiej Brytanii w czasie II Wojny Światowej. Reżyserem serii będzie Michał Rosa oraz Michał Kwieciński, twórca m.in. komedii "Statyści".

"To fikcyjna opowieść o pięciu żołnierzach, którzy zostają zrzuceni na teren Polski z zadaniem zorganizowana w okupowanym kraju ruchu oporu. Akcja serialu obejmie dwa wiosenne miesiące roku 1941"- mówi Jarosław Sroka, autor scenariusza.

d2xzsub

Oprócz wymienionych aktorów w produkcji wezmą udział Jan Englert, Katarzyna Gniewkowska, Maja Ostaszewska, Łukasz Konopka, Krzysztof Globisz, Anna Romantowska, Krzysztof Stelmaszyk i Ewa Wencel.

Produkcję finansuje TVP, zdjęcia mają rozpocząć się dzisiaj (8 kwietnia) i potrwać do końca lipca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem serial, zostanie wyemitowany jesienią bieżącego roku.

Nazwą Cichociemni określano żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, który po przeszkoleniu w Wielkiej Brytanii byli w czasie II Wojny Światowej zrzucani na teren okupowanej Polski.

d2xzsub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xzsub