"Zakład": TVP2 rezygnuje z serialu z Cezarym Żakiem

"Zakład": TVP2 rezygnuje z serialu z Cezarym Żakiem
Źródło zdjęć: © AKPA

02.05.2016 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To zła wiadomość dla Cezarego Żaka i jego fanów. Po zakończeniu ostatniego sezonu "Rancza" nie zobaczymy go szybko na antenie TVP. Aktor miał zagrać główną rolę w nowym serialu obyczajowym "Zakład", ale obecny dyrektor Dwójki zrezygnował z realizacji produkcji.

Zamysł "Zakładu" powstał w telewizyjnej TVP2 rok temu, kiedy dyrektorem był jeszcze Jerzy Kapuściński. Fabuła miała opowiadać o upadającym zakładzie, a główną rolę planowano powierzyć Cezaremu Żakowi. W obsadzie miała się znaleźć także Małgorzata Foremniak. Producentem serialu był Maciej Strzembosz.

"Zakład" miał odnowić gatunek serialu obyczajowego. Nowy dyrektor TVP2 jednak, po przeanalizowaniu pomysłu odrzucił projekt i zdjęcia do produkcji nie ruszyły.

- Uważam, że ten serial nie nadaje się na antenę Dwójki. Projekt był anachroniczny pod względem opisywanej rzeczywistości – stwierdził Maciej Chmiel na łamach portalu wirtualnemedia.pl

Realizacji nie doczeka się również inny projekt poprzedniego kierownictwa – format o okręcie ORP "Orzeł". O czym Chmiel poinformował już w lutym b.r. - Są inne opowieści związane z II wojną światową i wolę pokazać polskie bohaterstwo, kończące się zwycięstwem, a nie legnięciem z honorem na dnie morza – powiedział dyrektor Dwójki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (278)
Zobacz także