Trwa ładowanie...

Żaden prezydent nie jest szczerze kochany przez wszystkich. Do "House of Cards" wkraczają nowi bohaterowie

Pomimo dojścia do władzy, dla Claire walka o pozostanie na szczycie ciągle trwa. Już niebawem poznamy rodzinę, która nie omieszka wykorzystać wpływów na samym szczycie dla osiągnięcia własnych celów.

Żaden prezydent nie jest szczerze kochany przez wszystkich. Do "House of Cards" wkraczają nowi bohaterowieŹródło: Materiały prasowe
d11x56n
d11x56n

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany, szósty sezon "House of Cards", tym razem już bez Kevina Spacey'ego. Netflix zerwał współpracę z aktorem w związku ze skandalem obyczajowym, w centrum którego się znalazł. Aktor miał molestować młodych mężczyzn, także na planie serialu. Prace nad hitem zostały zawieszone. Ostatecznie scenarzyści wypracowali nową wersję scenariusza, bez postaci Franka Underwooda. Choć z pewnością było to wielkie wyzwanie dla twórców, ciężar głównej roli przejęła Robin Wright. Netflix zdecydował także o realizacji tylko ośmiu odcinków nowej serii, które będą zamknięciem historii Underwoodów.

W nowym sezonie pojawią się nominowani do Oscara Diane Lane i Greg Kinnear. Wcielą się w role Annette i Billa Shepherdów - rodzeństwa, które odziedziczyło Shepherd Unlimited, wiodący na rynku konglomerat przemysłowy. Ich rodzinne koneksje i zakulisowe działania wywierają ogromny wpływ na amerykańską scenę polityczną. Łączy ich wspólna wizja tego, jak ma wyglądać przyszłość Ameryki oraz skomplikowana przeszłość związana z Underwoodami.

House Of Cards Season 6 Materiały prasowe
House Of Cards Season 6 Źródło: Materiały prasowe

Do obsady szóstego sezonu dołączyli nominowani do Oscara Diane Lane oraz Greg Kinneare, a także Cody Fern, którzy zagrają wpływową rodzinę Shephardów. Wschodząca gwiazda Cody Fern (Zabójstwo Versace: American Crime Story, American Horror Story: Apokalipsa) gra Duncana Shepherda - ambitnego i oddanego syna Annette, który reprezentuje nowe pokolenie ważnych graczy w Waszyngtonie. W ostatniej odsłonie, obok wcielacjącej się w Prezydent Stanów Zjednoczonych Robin Wright, powrócą również: nominowany do nagrody Emmy Michael Kelly, Jayne Atkinson, nominowana do Oscara Patricia Clarkson, nominowana do Emmy Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott oraz Boris McGiver. Producentami wykonawczymi House of Cards są Melissa James Gibson i Frank Pugliese, Robin Wright, David Fincher, Joshua Donen, Dana Brunetti, Eric Roth, Michael Dobbs i Andrew Davies. Twórcą serialu jest Beau Willimon, a za produkcję odpowiada Donen/Fincher/Roth oraz studio MRC dla Netflix.

House Of Cards Season 6 Materiały prasowe
House Of Cards Season 6 Źródło: Materiały prasowe

Szósty sezon hitu zadebiutuje na platformie Netflix 2 listopada. Serial otrzymał do tej pory 53 nominacji i 7 nagród Emmy - w tym pierwszą w historii nagrodę w głównej kategorii dla serwisu streamingowego dla Davida Finchera za "Wybitną reżyserię serialu dramatycznego". House of Cards zdobył także 2 Złote Globy i 6 nominacji. Pośród licznych wyróżnień znajdują się także: 11 nominacji i 2 nagrody Stowarzyszenia Aktorów Filmowych, nagroda Amerykańskiego Instytutu Filmowego, 4 nominacje i jedna Nagroda Gildii Amerykańskich Scenarzystów, 2 nominacje do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej, 4 nominacje do Nagrody Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych, 2 nominacje do Nagrody Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych i Nagroda Peabody'ego.

d11x56n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11x56n