Trwa ładowanie...
d2ylxlv

"Zabawa w chowanego" trafi do telewizji. Twórcy znowu udzielili darmowej licencji

W najbliższy czwartek 21 maja nowy dokument braci Sekielskich trafi na antenę Telewizji WP oraz TVN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zabawa w chowanego" do obejrzenia w telewizji.
"Zabawa w chowanego" do obejrzenia w telewizji. (Materiały prasowe)
d2ylxlv

"Zabawa w chowanego" zadebiutowała w sobotę 16 maja na platformie Youtube. Film obejrzało już ponad 5 milionów widzów. Po seansie przedstawiciele Kościoła na czele z Prymasem Polski abp Wojciechem Polakiem zapowiedzieli, że wyciągną konsekwencje wobec przedstawionych w dokumencie postaci, które miały dopuszczać się pedofilii lub jej przypadki tuszować.

Wkrótce produkcję będą mogli zobaczyć też widzowie telewizji. Twórcy ponownie zapewnili, że udzielą darmowej licencji każdej stacji, która będzie zainteresowana emisją "Zabawy w chowanego". Jako pierwsi z tej oferty skorzystają Telewizja WP oraz TVN.

Zobacz: "Zabawa w chowanego". Sołtys z parafii księdza z filmu Sekielskich nie mógł ukryć łez

Na antenie TV WP nowy film braci Sekielskich pojawi się w czwartek 21 o godz. 23.00. W konkurencyjnej stacji film rozpocznie się tego samego dnia o godz. 21.35.

d2ylxlv

- My wszyscy, i politycy, wychowaliśmy sobie Kościół w poczuciu bezkarności. Był wyjątkowo traktowany, pewnie trochę przez pontyfikat Jana Pawła II i krzywdy, które poniósł w PRL-u. Niestety, wciąż to widać. Przykłady buty, z którymi się spotkaliśmy, to było to samo, co wcześniej - powiedział w rozmowie z WP Marek Sekielski.

"Zabawa w chowanego" powstała dzięki finansowemu wsparciu przyszłych widzów za pośrednictwem platformy Patronite. Twórcy zapowiadają nakręcenie trzeciego filmu na temat pedofilii w Kościele katolickim. Tym razem na warszat wezmą zagraniczne archiwa kościelne skrywające przypadki pedofilii wśród duchownych za czasów pontyfikatu papieża Jana Pawła II.

d2ylxlv

Podziel się opinią

Share

d2ylxlv

d2ylxlv