Trwa ładowanie...

Z "Pod kopułą" do drugiego sezonu "Underground"

Share
Z "Pod kopułą" do drugiego sezonu "Underground"
d49x88w

Znana z "Pod kopułą" Aisha Hinds pojawi się w drugim sezonie serialu "Underground". Aktorka zagra afroamerykańską abolicjonistkę Harriet Tubman.

Harriet Tubman żyła w latach 1820-1913. Zbiegła niewolnica zasłynęła jako działaczka Underground Railroad - Kolei Podziemnej, sieci dróg ucieczki i ruchu wspierającego niewolników idących z południa na północ Stanów Zjednoczonych - ku wolności. Przed wojną secesyjną (w czasie której była zwiadowcą), Tubman z narażeniem życia i własnej wolności odbyła liczne misje do niewolniczego stanu Maryland, żeby pomóc w ucieczce na północ około 300 osobom.

d49x88w

Realizowany od tego roku serial "Underground" opowiada właśnie o ucieczkach niewolników.

Drugi sezon składać się będzie z 10 odcinków. Akcja rozgrywać się będzie tuż przed wybuchem wojny secesyjnej.

W nowych odcinkach pojawią się także Jasika Nicole, Michael Trotter i Jesse Luken. Do swoich ról powrócą Jurnee Smollett-Bell, Aldis Hodge, Christopher Meloni, Alano Miller, Jessica de Gouw i Amirah Vann. Gościnnie wystąpią Marc Blucas oraz John Hawkes.

Realizacją serialu kierują Misha Green i Joe Pokaski. Produkują go John Legend, Akiva Goldsman, Tory Tunnell, Joby Harold, Mike Jackson, Ty Stiklorius i Anthony Hemingway.

Dzieło realizuje telewizja WGN America. Zdjęcia do drugiego sezonu ruszą w przyszłym tygodniu. Odcinki na antenę trafią na początku roku 2017.

d49x88w

Podziel się opinią

Share
d49x88w
d49x88w