Trwa ładowanie...

“Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?” Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju “Milionerzy”

W teleturnieju “Milionerzy” padło pytanie: “Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?”. Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

“Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?” Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju “Milionerzy”Źródło: East News
d40cau6
d40cau6

W teleturnieju “Milionerzy” padło następujące pytanie: “Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?
A z 5,
B z 11,
C z 16,
D z 21".
Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta 500 000 zł.

Uczestnik skorzystał z koła ratunkowego “pół na pół”, zostały odpowiedzi A i D. Zaznaczył tę drugą i okazała się ona prawidłowa.

Salut narodowy to rodzaj salwy honorowej, czyli wystrzału artyleryjskiego lub z osobistej broni palnej pododdziału żołnierzy lub policjantów, oddany zazwyczaj amunicją ślepą. W Polsce zarezerwowany jest dla uczczenia najważniejszych osób w państwie i uroczystości państwowych. WYkonywanych jest właśnie 21 salw, czyli 21 wystrzałów.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d40cau6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40cau6