Trwa ładowanie...
d3dg3t0

Z "Gry o tron" do filmu Kathryn Bigelow o zamieszkach w Detroit

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z "Gry o tron" do filmu Kathryn Bigelow o zamieszkach w Detroit
d3dg3t0

Hannah Murray, znana z roli Goździka (Gilly) w serialu "Gra o tron" otrzymała rolę w nowej, zaangażowanej politycznie produkcji, nad którą pracuje Kathryn Bigelow.

Laureatka Oscara za dramat "The Hurt Locker. W pułapce wojny" stanie za kamerą filmu roboczo zwanego "Untitled Detroit Project". Nazwa miasta Detroit nie pada przypadkiem, bowiem tłem fabuły będą zamieszki na tle rasowym, do których doszło właśnie w Detroit latem 1967 roku. Szczegóły dotyczące obrazu nie są znane.

Wcześniej udział potwierdzili Jacob Latimore, Algee Smith, Will Poulter, Jack Reynor, Ben O'Toole i John Boyega. Poza 27-letnią Hanną Murray dołączyła także 19-letnia Kaitlyn Dever znana z seriali "Ostatni prawdziwy mężczyzna" i "Justified: Bez przebaczenia". - Jestem zaszczycona, że znalazłam się grupie tak wspaniałych ludzi - napisała młoda aktorka na Twitterze. - To taka ważna historia.

d3dg3t0

Kaitlyn Dever i Hannah Murray zagrają główne postacie kobiece. Za realizację odpowiadać będzie Annapurna Pictures. Scenariusz pisze Mark Boal.

Do zamieszek w Detroit doszło w niedzielę, 23 lipca 1967 roku po policyjnej akcji na nocny bar. Początkowe starcie między funkcjonariuszami a klientami lokalu rozszerzyły się na inne części miasta. Zamieszki tewały 5 dni, a do ich stłumienia wykorzystano Gwardię Narodową i oddziały wojskowe. W wyniku starć zginęły 43 osoby. Spalono 2 tysiące budynków.

d3dg3t0

Podziel się opinią

Share
d3dg3t0
d3dg3t0