Trwa ładowanie...
d449kko

Wzruszony 62-latek nie wierzył własnym oczom. "To nie nasze, to nie moje chyba"

Dwa lata temu 62-letni pan Szczepan mocno przeżył śmierć żony, po której długo nie mógł się pozbierać. Na szczęście wraz z nim w starym i nieco zaniedbanym domu mieszkały jego córka oraz 21-letnia wnuczka, które roztoczyły nad nim opiekę. Teraz kiedy pojawiła się szansa na poprawę warunków życia, na co dzień studiująca w stolicy Klaudia nie wahała się ani chwili i zgłosiła swojego dziadka do nowego programu Telewizji WP. To dzięki niemu pan Szczepan otrzyma "Remont w prezencie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Telewizja WP
Telewizja WP
d449kko

W pierwszym odcinku nowego formatu Telewizji WP (emisja w najbliższą sobotę o godzinie 20:00) prowadzący program Klaudia Halejcio oraz architekt Marcin Grzelewski postanowili spełnić prośbę studentki prawa, która od dziecka wychowywała się z matką oraz dziadkiem. To właśnie on pełnił dla wnuczki rolę ojca i to dlatego 21-latka, chcąc wyrazić wdzięczność, sprawiła mu niespodziankę w postaci wyremontowania jednego z pomieszczeń jego domu.

Na pomoc wyraźnie wzruszonej wspomnieniami dzieciństwa z dziadkiem Klaudii pospieszyła dwójka prowadzących wraz z ekipą remontową, udając się do Wyszkowa, gdzie po rozpoczęciu przez 21-latkę studiów pan Szczepan został sam ze swoją córką. Po wstępnych oględzinach wszystkich pokojów w domu, Halejcio i Grzelewski zdecydowali, że w związku z kulinarnym zamiłowaniem gospodarza, a także stanem w jakim znajduje się kuchnia, to właśnie jej remont najbardziej zaskoczy i sprawi przyjemność 62-latkowi. O tym wyborze zainteresowany jednak nie wiedział - na czas restaurowania kuchni udał się bowiem na wycieczkę ufundowaną przez sponsora "Remontu w prezencie".

Podczas gdy cała trzyosobowa rodzina spędzała czas na greckiej Krecie, ekipa zabrała się za skuwanie płytek i demontaż szafek kuchennych. Były one w tak złym stanie, że początkowe plany wymiany samych frontów musiały zostać zmienione - szafki, miejscami już przegniłe, zaczęły rozpadać się w dłoniach, nie nadając się do odświeżenia. W ich miejsce profesjonalna ekipa stolarska dostała zlecenie przygotowania w ciągu tygodnia kompletnie nowej zabudowy, zaprojektowanej przez Marcina Grzelewskiego.

Telewizja WP
Telewizja WP

Na samej zabudowie jednak się nie skończyło. Kuchnia pana Szczepana została gruntownie odmalowana, wyposażona w nowe sprzęty AGD oraz nowoczesne oświetlenie, dzięki czemu z ponurego i pamiętającego późny PRL miejsca zamieniła się w prawdziwe królestwo do przyrządzania posiłków z warzyw przyniesionych z przydomowego ogródka.

d449kko

Niczego nieświadomy pan Szczepan, wzruszony pierwszym wyjazdem zagranicznym, odzyskał podczas pobytu w Grecji radość z życia i jeszcze bardziej zbliżył się do swojej córki i wnuczki. Najważniejsze czekało jednak na niego po powrocie do Polski. Jak zareagował na całkowite przeobrażenie swojego ulubionego miejsca w domu i co powiedział, otwierając prezent-niespodziankę przygotowaną przez Klaudię Halejcio, dowiecie się już w sobotę o godzinie 20:00 na kanale WP. Łzy wzruszenia gwarantowane.

Oglądaj Telewizję WP w ramach telewizji naziemnej, na stronie pilot.wp.pl oraz u takich operatorów, jak: Cyfrowy Polsat (kanał 104), Platforma Canal+ (kanał 73), UPC (kanał 158/116), Vectra (kanał 114), Inea (kanał 28), Toya (kanał 25), Netia (kanał 30) i wiele innych sieci kablowych. Więcej na: https://telewizja.wp.pl/ oraz www.remontwprezencie.wp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d449kko

Podziel się opinią

Share
d449kko
d449kko