Trwa ładowanie...

Wzruszające pożegnanie Witolda Pyrkosza. "Ja w to nie wierzę, to jest niemożliwe"

Ekipa najpopularniejszego serialu TVP2 w szczególny sposób pożegnała ekranowego Lucjana Mostowiaka. Twórcy "M jak miłość", produkcji, z którą Pyrkosz związany był przez 17 lat, wystąpili w specjalnym wydaniu programu "Kulisy M jak miłość", które w całości poświęcone było Witoldowi Pyrkoszowi.

Share
Wzruszające pożegnanie Witolda Pyrkosza. "Ja w to nie wierzę, to jest niemożliwe"
Źródło: AKPA
d294pai

Przyjaciele i twórcy serialu ciągle nie mogą pogodzić się ze śmiercią Witolda Pyrkosza. Wspominają go jako wybitnego profesjonalistę i wielkiego artystę. "Wychowywał" pokolenia młodych aktorów, ale nigdy się nie wywyższał. Wyróżniała go wielka oszczędność słowa, a na plan wnosił dobroć i ciepło. Lubił pieprzne dowcipy i zdaniem Dominiki Kluźniak był "uroczym hultajem".

- Do tej chwili w to nie wierzę, że wejdę tam, podejdę do tego stołu i tego krzesła, gdzie siedzi zawsze Witek i jego tam nie będzie. Ja w to nie wierzę, to jest niemożliwe - powiedziała Teresa Lipowska. Jest mi go bardzo brak i myślę, że tak zawsze będzie. To jest taka pieczątka, której się nie da zmyć. Będę go widziała do końca życia jak siedzi, rozwiązuje krzyżówki, podnosi okulary - dodała.

d294pai

- Witek miał tutaj status świętego. Kogoś, komu wybaczyłoby się wszystko. On mógł wszystko w imię zasług. Miał taką pozycję, że wszyscy tutaj powinni skakać wokół niego na wysokości lamperii, powinien mieć fochy, rozstawiać wszystkich po kątach, a on tego wszystkiego nie robił. To jest prawdziwa wielkość - wspominał Robert Moskwa.

- Kiedy zacząłem pracę w serialu byłem bardzo młodym aktorem, rok po szkole teatralnej. On był historią polskiego kina z dziesiątkami ról na koncie. Nigdy nie przyjmował wobec nas, młodych aktorów, takiej postawy mentora i nigdy nie patrzył na nas z góry - wyznał serialowy syn, Kacper Kuszewski.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d294pai

Podziel się opinią

Share
d294pai
d294pai