Trwa ładowanie...

"Wyspa przetrwania": co czeka widzów jesienią w Polsacie?

Jesienią w Polsacie widzowie zobaczą nowy program reality-show "Wyspa przetrwania". Jakie emocje będą nam towarzyszyć i czego możemy się spodziewać?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Wyspa przetrwania": co czeka widzów jesienią w Polsacie?Źródło: Materiały prasowe
d2l6qyc

Format został stworzony w 1992 roku przez brytyjskiego producenta telewizyjnego Charlie Parsonsa. Pierwszą edycję w 1997 roku pod nazwą "Expedition Robinson" zrealizowała szwedzka telewizja SVT. Od 2000 roku pod nazwą "Survivor", telewizja CBS pokazuje program w USA, gdzie powstały się już 34 edycje. We Francji w telewizji TF1 program zadebiutował w sierpniu 2001 roku jako "Koh-Lanta" i jak dotąd doczekał się w sumie 21 edycji, w tym czterech specjalnych. Pierwsze sezony programu oglądało tam średnio po 7-8 milionów widzów, a program był prawdziwym hitem. Jesienią, podobnie jak w Polsce, widzowie we Francji zobaczą śmiałków, którzy rywalizować będą na jednej z wysp archipelagu Fidżi.

W programie oglądamy zmagania uczestników podzielonych na dwa, a czasem nawet cztery plemiona, które zamieszkują bezludne, odcięte od świata wyspy. Na nich rozgrywa się prawdziwa walka o przetrwanie. Uczestnicy muszą zapewnić sobie ogień i schronienie, codziennie walczą o żywność i różne przedmioty codziennego użytku. Jednak przede wszystkim walczą o totem, który gwarantuje im nietykalność na tzw. radach wyspy, na których spośród siebie musza kogoś wykluczyć. W czasie kolejnych konkurencji, muszą wykazać się siłą, odwagą, pamięcią, wytrwałością i sprytem, Równie ważne są układy i sojusze miedzy uczestnikami. W finale spośród dwóch śmiałków, którzy przetrwali najdłużej zwycięża ten, który otrzyma większą liczbę głosów od wyeliminowanych już z programu uczestników. Nagrodą główną są zazwyczaj pieniądze. W USA, zwycięzca otrzymuje milion dolarów i samochód, we Francji - 100 tysięcy euro.

Na świecie program cieszy się ogromną popularnością. Jak dotąd był realizowany w 50 krajach na całym świecie. Doczekał się między innymi 11 edycji we Włoszech, 13 w Belgii, 15 w Norwegii, 16 w Hiszpanii, 19 w Danii. W USA tygodnik "Time" zamieścił go na liście 100 największych programów telewizyjnych, a wśród programów reality-show nie ma sobie równych.

d2l6qyc

Jak przystało na program survivalowy, show był nagrywany w najbardziej egzotycznych zakątkach świata. Najczęściej producenci zabierali uczestników do Oceanii (Australia, Fidżi, Markizy, Palau, Wyspy Cooka, Samoa), oraz do Azji (Malezja, Tajlandia, Chiny, Filipiny, Kambodża, Wietnam, Indonezja). Pojedyncze edycje realizowano w Ameryce Południowej (Brazylia) czy krajach Ameryki Łacińskiej (Panama, Gwatemala, Nikaragua, Kostaryka). Jesienią w Polsacie polską wersję programu poprowadzi dziennikarz radiowy Damian Michałowski.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2l6qyc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l6qyc
d2l6qyc