Trwa ładowanie...
31-12-2016 09:57

Wykonawca disco polo, Zenek Martyniuk, wśród gwiazd Sylwestra z TVP2. Jacek Kurski jest jego wielkim fanem!

Prezes Telewizji Polskiej nie ukrywa swoich muzycznych sympatii. To ze względu na nie Martyniuk wystąpi na Sylwestrze z TVP2?

Wykonawca disco polo, Zenek Martyniuk, wśród gwiazd Sylwestra z TVP2. Jacek Kurski jest jego wielkim fanem!Źródło: AKPA
d302ial
d302ial

47-letni wokalista związany jest z bardzo popularnym zespołem dico polo, Akcent. Tego typu muzyki słucha wielu Polaków, a jeszcze więcej przy lekkich rytmach bawi się na prywatkach czy weselach. A jednak wykonawcy pokroju Martyniuka nieczęsto otrzymują zaproszenia na duże wydarzenia telewizyjne, tym bardziej wydarzenia relacjonowane w telewizji ogólnopolskiej.

Za sprawą Jacka Kurskiego Telewizja Polska złamie tę niepisaną zasadę. Podczas zabawy sylwestrowej z TVP2 na scenie zobaczymy bowiem Marylę Rodowicz, Patrycję Markowską, Margaret oraz ulubieńca prezesa, Zenona Martyniuka.

Podczas grudniowej konferencji dotyczącej imprezy sylwestrowej okazało się, że to właśnie on pojawi się na zakopiańskiej scenie ostatniego dnia 2016 roku. Wówczas stało się jasne, że Jacek Kurski jest wielkim fanem Martyniuka. Tuż po występie piosenkarza prezes witał się z nim osobiście w bardzo wylewny sposób:

- Ekscelencjo, genialne, genialne! Tak się cieszę - wszędzie mówię, że dosyć z tą hipokryzją, z tym udawaniem, że to jest jakiś gorszy gatunek. Absolutnie, ludzie to kochają i pan ma zawsze otwarte miejsce w TVP, dopóki ja jestem prezesem.

d302ial

Zapewnieniom o uwielbieniu nie było końca. Okazało się, że panowie się znają. - Oczywiście, że się znamy. Gadaliśmy przez telefon - przyznał prezes. Kurski wypytywał Martyniuka o to, ile razy wejdzie na scenę i co zaśpiewa. - Ale mam nadzieję, że pan ze trzy razy wejdzie, co? Przed dziesiątą, przed północą i po północy, co? Lecimy wszystko: "Taką cię wyśniłem", "Zielone Oczy"...

Muzyk upewnił się, że jeden z tytułów jest ulubioną piosenką Kurskiego i zanucił refren. Prezes z radością przyłączył się do wspólnego śpiewania, a Martyniuk zapytał: To może z panem prezesem zaśpiewamy na Sylwestra?.

Spotkanie prezesa i piosenkarza zostało uwiecznione na filmie, który krąży po internecie. Widać na nim i gorące powitanie, i wspólne śpiewy. To, że Kurski promuje disco polo nie jest niczym złym, ale czy prywatne muzyczne gusta prezesa powinny mieć wpływ na repertuar, przy którym będą bawić się widzowie Telewizji Polskiej?

Warto wspomnieć, że Zenon Martyniuk pojawił się niedawno podczas gali 25-lecia "Super Expressu". W plebiscycie magazynu zwyciężył w kategorii Super Artysta. Piosenkarz został też jedną z osobowości roku 2015. Tytuł przyznał mu wydawca magazynu "Osobowości i Sukcesy".

Młody Zenon Martyniuk Youtube.com
Młody Zenon Martyniuk Źródło: Youtube.com
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną East News
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: East News
d302ial
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d302ial