Trwa ładowanie...

Wydawcy mang bojkotują tokijskie targi

Wydawcy mang bojkotują tokijskie targiŹródło: AFP
d1ncp9m
d1ncp9m

W bojkocie wezmą udział największe wydawnictwa w Japonii - Kadokawa Shoten, Shueisha, Shogakukan, Kodansha, Akita Shoten, Hakusensha, Shonen Gahousha, Shinchosha, Futabasha i LEED Publishing. Dla przykładu wydawnictwo Kadokawa Shoten wydaje serie ".hack//Legend of the Twilight", "Cowboy Bebop", "Highschool of the Dead", "Lucky Star", "Neon Genesis Evangelion" i "Slayers".

Bojkot związany jest z nowymi przepisami obowiązującymi w Tokio i zaostrzającymi ograniczenia związane z walką z pornografią dziecięcą. Rzecz dotyczy "szkodliwych publikacji", w których bohaterowie dziecięcy (lub wyglądający jak dzieci) pojawiają się w kontekście seksualnym (ale nie tylko, przepis dotyczy też zachowań kryminogennych i samobójstw). Do tej pory ich sprzedaż była ograniczona - magazyny i komiksy z takimi treściami nie mogły być dostępne dla czytelnika poniżej 18 roku życia. Ostatnio ograniczenia poszły jednak dalej i rząd metropolii chce wymusić na wydawcach autocenzurę, jeżeli dany tytuł będzie zawierał materiały "szczególnie szkodzące ładowi społecznemu".

Władze Tokio są współorganizatorem targów TAF. To jedne z największych imprez związanych z mangą i anime w Japonii. Szacuje się, że w 2010 roku odwiedziło je 130 tysięcy osób.

d1ncp9m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ncp9m