Trwa ładowanie...

Wybory 2020. TVP i Polsat najwięcej czasu poświęciły przemowie Andrzeja Dudy

Po ogłoszeniu wyników sondażowych exit poll w największych stacjach telewizyjnych emitowano przemowy kandydatów na urząd prezydenta. Jednak na dwóch kanałach dominował Andrzej Duda.

Wybory 2020. TVP i Polsat najwięcej czasu poświęciły przemowie Andrzeja DudyŹródło: East News
djn2r5l
djn2r5l

W niedzielę 28 czerwca Polacy ruszyli do urn wyborczych, aby wybrać prezydenta na najbliższe 5 lat. Cząstkowe wyniki PKW wskazują, że Andrzej Duda zyskał większe poparcie niż wynikało to z sondaży.

Po godz. 21:00 największe stacje informacyjne w Polsce transmitowały wieczory wyborcze. Łączono się ze sztabami kandydatów, lecz niektóre stacje zdominowało jedno nazwisko.

Zobacz: Wyniki wyborów 2020. Były rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński mówi o "błędach" i "pompowaniu balonu"

Po ogłoszeniu wyników sondażowych exit poll jako pierwszy głos zabrał kandydat z najwyższym poparciem, czyli urzędujący prezydent Andrzej Duda. Jego przemówienie trwało aż 35 minut. Stacje TVP1, TVP Info, Polsat oraz Polsat News postanowiły wyemitować je w całości.

djn2r5l

Z kolei stacje TVN oraz TVN24 starały się dopuścić do głosu w pierwszej części wieczoru wyborczego też innych kandydatów. Po pokazaniu ok. 15-minutowego fragmentu wypowiedzi Andrzeja Dudy, przedstawiono też części przemów Rafała Trzaskowskiego, Szymona Hołowni i Krzysztofa Bosaka. W ciągu godziny od ogłoszenia wyników sondażowych na antenach TVN wypowiedziało się 4 kandydatów.

Stacja TVP nie pokazała za to całej blisko 19-minutowej przemowy Rafała Trzaskowskiego, skracając ją do 8 minut. Dopiero po godz. 22 przekazano czas antenowy innym kandydatom. Szymon Hołownia otrzymał 5 minut na antenie TVP, Krzysztof Bosak - 2, Robert Biedroń - 3, a Władysław Kosiniak-Kamysz - 3 minuty. Przemowy ostatnich dwóch kandydatów zostały przerwane kolejną wypowiedzią Andrzeja Dudy ze Strzelec trwającą 22 minuty, przez co widzowie mogli zobaczyć je dopiero po godz. 23.

Wielu komentatorów politycznych zwróciło uwagę, że przemowa urzędującego prezydenta była nadzwyczaj długa jak na wieczór wyborczy. Wszyscy kandydaci dziękowali za swoim rywalom za walkę w wyborach, a Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski apelowali do wyborców, którzy wybrali ich konkurentów.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

djn2r5l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djn2r5l