Wybory 2020: Debata prezydencka. Kiedy i gdzie oglądać?

Wybory 2020: Debata prezydencka. Kiedy i gdzie oglądać?
Źródło zdjęć: © Getty Images

06.05.2020 10:23, aktual.: 06.05.2020 11:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już w środę, 6 maja, odbędzie się debata prezydencka w Telewizji Polskiej. Opozycyjni kandydaci skonfrontują się z obecnym prezydentem, Andrzejem Dudą.

W środę o godz. 20:30 odbędzie się debata kandydatów na prezydenta Polski. Będzie transmitowana na antenie TVP1 oraz TVP Info. Spotkanie potrwa 70 minut i poprowadzi je Michał Adamczyk. Dyskusja zostanie podzielona na pięć kategorii tematycznych dotyczących polityki zagranicznej, polityki społecznej, bezpieczeństwa państwa, gospodarki oraz ustroju RP. Każdy z pretendentów otrzyma minutę na odpowiedź. Na sam koniec otrzyma dodatkowe 60 sekund na swobodną wypowiedź.

Do starcia w studiu TVP może stanąć aż dziesięciu kandydatów. Będą to: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Szymon Hołownia, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Bosak, Stanisław Żołtek, Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski oraz Paweł Tanajno. Kolejność wystąpień i ustawienie kandydatów mają być wybrane losowo.

Część sztabów wyborczych zwróciła się do Telewizji Polskiej o przełożenie terminu debaty - wieczorem w Sejmie możliwe są głosowania, a troje z kandydatów to posłowie - Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz i Krzysztof Bosak.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także