Trwa ładowanie...

Wspaniały gest w "Sprawie dla reportera". Nie wahali się oddać cennych pamiątek

W ostatnim programie Elżbiety Jaworowicz poznaliśmy historię 5-letniej Oli, która cierpi na zespół Aperta. Kiedy okazało się, że dziewczynka potrzebuje prawie pół miliona zł na leczenie w USA, eksperci zebrani w studiu zdecydowali się na piękny gest.

Share
Wspaniały gest w "Sprawie dla reportera". Nie wahali się oddać cennych pamiątek
Źródło: stopklatka vod.tvp.pl
d1vh3n3

Zespół Aperta to wrodzone wady genetyczne, które u małej Oli objawiają się deformacją twarzy i zrośniętymi paluszkami. U 38 proc. chorych występuje też niepełnosprawność intelektualna. Mama 5-latki mówiła przed kamerami (program nagrywano w styczniu, a emisja nastąpiła 13 lutego), że Ola ma szansę na operację w Dallas, ale koszt całego przedsięwzięcia to 460 tys. zł. Wyjazd może nastąpić już w marcu, jednak dla rodziny Oli kwota do zebrania jest niewyobrażalna. Na szczęście może liczyć na pomoc ludzi o wielkim sercu.

Obejrzyj: Włamanie w Kościanie. Policja publikuje nagranie i prosi o pomoc

"Eksperci obecni na nagraniu byli poruszeni sytuacją Oli do tego stopnia, że adwokat Piotr Kaszewiak, zdjął z ręki zegarek Armaniego i przekazał go na licytację na naszym balu" - czytamy na fanpage'u Akademii Dobra, gminnego Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Baboszewie.

d1vh3n3

W ślad za Kaszewiakiem poszła dziekan Edyta Pagel, która oddała na licytację zaręczynowy pierścionek z białego złota. Swoją pomoc zaoferowała psycholog Maria Rotkiel.

Po emisji programu Kaszewiak podziękował na swoim fanpage'u Edycie Pagel i wspaniałym ludziom w Baboszewie. Licytacja pierścionka zaręczynowego i zegarka, prezentu od żony, przyniosła na licytacji 32 tys. zł. "To najlepsze walentynki w moim życiu" - pisał mecenas, który zachęca innych do pomagania małej Oli.

Jak można to zrobić? Wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji Mam serce, ul. Dereniowa 10/91 02-776 Warszawa, konto 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325, za pośrednictwem portalu siepomaga.pl lub wysyłając SMS na numer 72052 o treści OPERACJA (Caritas - Koszt 2.46 zł).

d1vh3n3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vh3n3
d1vh3n3