Trwa ładowanie...
d9wfer4

Wspaniały gest w "Sprawie dla reportera". Nie wahali się oddać cennych pamiątek

W ostatnim programie Elżbiety Jaworowicz poznaliśmy historię 5-letniej Oli, która cierpi na zespół Aperta. Kiedy okazało się, że dziewczynka potrzebuje prawie pół miliona zł na leczenie w USA, eksperci zebrani w studiu zdecydowali się na piękny gest.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eksperci "Sprawy dla reportera" oddali cenne pamiątki na licytację dla chorej dziewczynki
Eksperci "Sprawy dla reportera" oddali cenne pamiątki na licytację dla chorej dziewczynki (stopklatka vod.tvp.pl)
d9wfer4

Zespół Aperta to wrodzone wady genetyczne, które u małej Oli objawiają się deformacją twarzy i zrośniętymi paluszkami. U 38 proc. chorych występuje też niepełnosprawność intelektualna. Mama 5-latki mówiła przed kamerami (program nagrywano w styczniu, a emisja nastąpiła 13 lutego), że Ola ma szansę na operację w Dallas, ale koszt całego przedsięwzięcia to 460 tys. zł. Wyjazd może nastąpić już w marcu, jednak dla rodziny Oli kwota do zebrania jest niewyobrażalna. Na szczęście może liczyć na pomoc ludzi o wielkim sercu.

Obejrzyj: Włamanie w Kościanie. Policja publikuje nagranie i prosi o pomoc

d9wfer4

"Eksperci obecni na nagraniu byli poruszeni sytuacją Oli do tego stopnia, że adwokat Piotr Kaszewiak, zdjął z ręki zegarek Armaniego i przekazał go na licytację na naszym balu" - czytamy na fanpage'u Akademii Dobra, gminnego Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Baboszewie.

W ślad za Kaszewiakiem poszła dziekan Edyta Pagel, która oddała na licytację zaręczynowy pierścionek z białego złota. Swoją pomoc zaoferowała psycholog Maria Rotkiel.

Po emisji programu Kaszewiak podziękował na swoim fanpage'u Edycie Pagel i wspaniałym ludziom w Baboszewie. Licytacja pierścionka zaręczynowego i zegarka, prezentu od żony, przyniosła na licytacji 32 tys. zł. "To najlepsze walentynki w moim życiu" - pisał mecenas, który zachęca innych do pomagania małej Oli.

d9wfer4

Jak można to zrobić? Wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji Mam serce, ul. Dereniowa 10/91 02-776 Warszawa, konto 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325, za pośrednictwem portalu siepomaga.pl lub wysyłając SMS na numer 72052 o treści OPERACJA (Caritas - Koszt 2.46 zł).

Podziel się opinią

Share

d9wfer4

d9wfer4
d9wfer4