"Wspaniałe stulecie": co czeka widzów w ostatnim odcinku serialu?

"Wspaniałe stulecie": co czeka widzów w ostatnim odcinku serialu?
Źródło zdjęć: © EastNews

11.04.2016 14:37, aktual.: 05.05.2017 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serial "Wspaniałe stulecie" niestety dobiega końca. Już 12 kwietnia fani zobaczą ostatni odcinek tasiemca. Czego mogą się spodziewać?

W październiku 2014 roku nikt nie przypuszczał, że turecki serial może podbić serca polskich widzów. Już po miesiącu oglądało go średnio 620 tysięcy osób. Gdy latem TVP zdecydowała się puścić powtórki, fanów "Wspaniałego stulecia" przybyło. Pod koniec 2015 roku losy Sulejmana Wspaniałego śledziło już około 2,5 miliona widzów. Tym samym tasiemiec znalazł się w gronie dziesięciu najczęściej oglądanych seriali w naszym kraju.

Nic dziwnego, że widzów zmartwiła informacja o jego zakończeniu. W ostatnich odcinkach nie obędzie się jednak bez niespodzianek. Sulejman zmartwiony pijaństwem Selima wprowadza w kraju prohibicję. Potem wybiera się na targ, aby sprawdzić, jakie panują nastroje wśród jego ludu. Okazuje się, że naród śmieje się zarówno z niego, jak i z jego syna. Przejęty tym, co zobaczył, postanawia wkrótce udowodnić wszystkim, że nadal jest odważny bez względu na wiek. W związku z tym wyjeżdża do Szigvetaru, mimo tego iż medycy stanowczo mu to odradzają.

Selima natomiast dręczą wyrzuty sumienia z powodu zabicia Bajazyda. Nie cieszy się z przeprowadzki do Kutahyi, gdyż na każdym kroku czuje obecność zmarłego brata. Zaczyna podejrzewać nawet, że ojciec celowo oddał ten pałac w jego ręce, aby w ten sposób wymierzyć mu karę. W chwilach załamania wspiera go Nurbanu, przypominając mu na każdym kroku, iż Sułtan nie ma pojęcia, kto tak naprawdę zabił Bajazyda.

Tymczasem Sulejman dopnie swego i pojawi się na polu bitwy, aby zagrzewać swoich żołnierzy do walki. Niestety, szybko opadnie z sił, a udzielona mu pomoc nie będzie wystarczająca. W końcu wielki sułtan umrze, a jego miejsce na tronie zajmie syn Selim.

Widzowie, którzy polubili ten serial będą mieli okazję obejrzeć jego kolejną odsłonę. Już w kwietniu bowiem stacja rozpocznie emisję "Wspaniałego stulecia. Kosem". Tym razem jednak fabuła rozpocznie się 30 lat później, a dokładnie w 1603 roku, kiedy Turkowie będą oczekiwać na nowego sułtana. Zostanie nim 13-letni praprawnuk Sulejmana, Ahmed I.

Będziecie oglądać?

* Zobacz także: Julka Wróblewska o swojej roli w "M jak miłość"*

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także