Trwa ładowanie...

Wróżbita Maciej zrobił coming out: "Jestem już tak stary, że nie będę się ukrywał"

- Wszyscy wiedzą. Ja się nigdy z tym nie ukrywałem. I nigdy się tego nie wstydziłem - powiedział Maciej Skrzątek, ujawniając w radiowym wywiadzie swoją orientację seksualną. Popularny wróżbita nie tylko wyznał, że jest gejem, ale i opowiedział o tym, jak żyje mu się z tym w Polsce.

Wróżbita Maciej dokonał coming outu na antenie Radia Nowy ŚwiatWróżbita Maciej dokonał coming outu na antenie Radia Nowy ŚwiatŹródło: AKPA
d9avafv
d9avafv

Maciej Skrzątek często - i słusznie - jest nazywany najpopularniejszym wróżbitą w Polsce. Sławę przyniosły mu przed laty programy w telewizji, a dziś poza występami na ekranie prowadzi szkolenia, pisze książki i pracuje w radiu. Do tej pory rzadko jednak wypowiadał się na temat swojego życia osobistego. Na antenie Radia Nowy Świat, w audycji Elizy Michalik "W głębi duszy", zrobił jednak wyjątek. Po raz pierwszy publicznie wyznał, że jest homoseksualistą i opowiedział o swoim partnerze. Jak zdradził, od prawie 20 lat jest w szczęśliwym związku ze swoim partnerem Tomaszem.

- Ten wywiad możemy potraktować jako mój coming out. Jestem już tak stary, że nie będę się ukrywał - wyznał w rozmowie z dziennikarką. - Jesteśmy razem prawie 20 lat z moim parterem, jesteśmy bardzo szczęśliwi i bardzo się kochamy - oznajmił Skrzątek.

Znani, którzy dokonali coming outu

Wróżbita Maciej podkreślił, że imponujący staż, jaki udało im się osiągnąć w związku, jest najlepszym dowodem na to, jak kłamliwe są stereotypy na temat niewierności homoseksualistów, tak chętnie rozpowszechnianie przez niektórych polskich polityków.

d9avafv

Skrzątek zapytany przez Elizę Michalik o ślub, przyznał, że gdyby istniała taka możliwość, to zalegalizowałby swój związek w kraju. Nie dlatego, by komukolwiek dowodzić swojego uczucia, ale głównie ze względów praktycznych.

- Nie potrzebuje tego, żeby udowodnić, że kogoś kocham. Ślub byłby ułatwieniem naszego życia, jeśli chodzi o sprawy spadkowe, notarialne czy medyczne. To przede wszystkim jest dla nas trudne, bo nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby Tomek znalazł się w szpitalu, a ja nie mógłbym trzymać jego ręki - ubolewał Skrzątek.

W wywiadzie podkreślił też, że osobiście nigdy nie doświadczyli z partnerem żadnych nieprzyjemności z powodu swojej orientacji seksualnej, która dla ich najbliższego otoczenia od dawna nie była żadną tajemnicą.

- Moi znajomi, przyjaciele, wszyscy współpracownicy czy dziennikarze, z którymi się spotykałem, wszyscy wiedzą. Ja się nigdy z tym nie ukrywałem, jeśli chodzi o kontakty bezpośrednie. I nigdy się tego nie wstydziłem, tylko uważałem, że to jest moje życie prywatne - tłumaczył na antenie wróżbita.

d9avafv

Jak zauważył, z hejtem i nienawiścią spotyka się głównie ze strony rządzących, a nie ze strony zwykłych ludzi. Nigdy osobiście nikt go nie obraził, ani nie zaatakował. Podkreślił jednak, że nie afiszuje się publicznie z okazywaniem swoich uczuć, a za rękę z partnerem spaceruje wyłącznie za granicą.

Co jest dla niego najważniejsze, mógł liczyć na pełną akceptację ze strony swojej zmarłej matki, która jego partnera traktowała jak własnego syna. On zresztą także został niezwykle ciepło przyjęty w rodzinie ukochanego, której dziś czuje się prawdziwym członkiem.

- To nie są rodzice Tomka, tylko nasi i to jest piękne - podkreślił Skrzątek. - Ja jestem w naprawdę szczęśliwym związku i może kiedyś weźmiemy ślub - podsumował.

Maciej Skrzątek AKPA
Maciej SkrzątekŹródło: AKPA
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d9avafv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9avafv