Trwa ładowanie...
d4b00dg

"Wprost" nie zapłaci Kamilowi Durczokowi 2 mln zł

Jest finał ciągnącej się miesiącami batalii sądowej między dziennikarzem a gazetą. Durczok nie będzie zadowolony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyrok w sprawie odszkodowania dla Kamila Durczoka
Wyrok w sprawie odszkodowania dla Kamila Durczoka (East News, Fot: MARCIN SMULCZYNSKI / SE)
d4b00dg

Dziennikarz tygodnika "Wprost" poinformował na swoim profilu na Facebooku, że Kamil Durczok przegrał sprawę o odszkodowanie w wysokości 2 mln zł.

- Wygraliśmy proces z Kamilem Durczokiem w sprawie artykułów o molestowanie seksualne. Sąd w całości oddalił jego powództwo. Kilka lat batalii sadowych zakończyło się pełnym sukcesem. Dziękuję wszystkim odważnym kobietom, które złożyły zeznania przed sądem, potwierdzając historie opowiedziane nam w trakcie zbierania materiałów do ksiażki. Dziękuję świetnym obrońcom Aleksander Grot, Paulina Piaszczyk i Aleksandrowi Kosmusowi. Ten wyrok przywróca wiarę w sądy i sprawiedliwość. Mam nadzieję, że będzie też przełomem w postrzeganiu spraw molestowania seksualnego kobiet. #polskiemetoo - czytamy na Facebooku.

Dziennikarz, który kiedyś pracował w TVN-ie został oskarżony o mobbing w redakcji "Faktów" TVN. Na ten temat powstały dwa teksty ("Ukryta prawda" i "Nietykalni") w gazecie "Wprost", za które Kamil Durczok żądał przeprosin i 2 mln zł odszkodowania. Po artykułach, które zostały opublikowane stacja powołała wewnętrzną komisję, która ustaliła, że w redakcji "Faktów" dochodziło do przypadków molestowania i mobbingu.

d4b00dg

14 maja 2018 r. został ogłoszony wyrok w tej sprawie. Próbowaliśmy skontaktować się z Kamilem Durczokiem, ale niestety ma wyłączony telefon.

ZOBACZ TAKŻE: Durczok w sądzie do swojej adwokat: "Asia, ale ty jak wyglądasz!"

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d4b00dg

Podziel się opinią

Share
d4b00dg
d4b00dg