Trwa ładowanie...

Wpadł, bo zatkał rury kawałkami porąbanych ciał. Upiorna historia trafi na ekrany

Seryjny morderca i nekrofil z Londynu. Nadchodzący serial pokaże, czemu Dennis Nilsen tak długo pozostaw bezkarny.

Share
Wpadł, bo zatkał rury kawałkami porąbanych ciał. Upiorna historia trafi na ekrany
Źródło: Getty Images
d3ofgyf

Dennis Nilsen był eks-policjantem i żołnierzem, który w latach 1978-83 zamordował w północnym Londynie przynajmniej 12 młodych mężczyzn. Jego proces z 1983 r. śledził cały kraj. Brytyjskie media podają, że biografia mordercy posłuży za kanwę 3-odcinkowego serialu, który wyprodukuje stacja ITV.

W "mordercę z Muswell Hill" (dzielnica, w której mieszkał i działał Nilsen) wcieli się David Tennant. To szkocki aktor świetnie znanym polskich widzom z takich seriali, jak "Broadchurch", "Jessica Jones" czy "Dobry omen".

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Scenariusz serialu zatytułowanego "Des" zostanie oparty na książce "Killing For Company" Briana Mastersa, który spędził wiele godzin na rozmowach Nielsenem odsiadującym wyrok.

d3ofgyf

Ofiarami mordercy padali bezdomni i męskie prostytutki, ludzie, którymi nikt się nie interesował. Dlatego przez tyle lat Dennis Nilsen był bezkarny.

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy seryjny morderca Polak w strefie Schengen

Morderca działał według stałego schematu. Zwabiał ofiarę, częstował jedzeniem i alkoholem, potem dusił albo topił. Zwłoki mył, ubierał i przez pewien czas trzymał w domu. W toku śledztwa zeznał, że przenoszenie ich i układanie dawało mu poczucie władzy.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Podczas przesłuchań przyznał się, że zdarzało mu się masturbować w obecności ciał, a w stosunku do sześciu dopuścił się czynności seksualnych.

d3ofgyf

Po pewnym czasie zwłoki rąbał na kawałki, które pakował w foliowe worki i zakopywał w ogródku, palił w kominku lub spuszczał w toalecie.

Wpadł, bo fragmenty ciał zatkały rury. Nielsen sam zgłosił problem firmie zajmującej się kanalizacją. Wezwani na miejsce hydraulicy odkryli w rurociągach fragmenty kości i odciętą rękę.

Getty Images
Źródło: Getty Images

4 listopada 1983 r. Dennis Nilsen został skazany za 6 morderstw i 2 usiłowania na dożywocie z zastrzeżeniem, że może ubiegać się o zwolnienie dopiero po odsiedzeniu 25 lat.

d3ofgyf

Dennis Nilsen odsiadywał wyrok w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Zmarł w szpitalu 10 maja 2018 r. w wieku 72 lat.

W serialu oprócz Davida Tennanta na ekranie pojawią się m.in. Jason Watkins i Daniel Mays.

- Akcja zaczyna się od aresztowania Nilsena. Będziemy obserwować go z perspektywy policjanta, który stara się ustalić personalia jego ofiar i wymierzyć sprawiedliwość - mówi w rozmowie z "Independent" Polly Hill z kanału ITV.

Premiera serialu "Des" w 2020 r. Dokładna data na razie nie jest znana.

Getty Images
Źródło: Getty Images
d3ofgyf

Podziel się opinią

Share
d3ofgyf
d3ofgyf