Trwa ładowanie...
drq6dn7

Wpadł, bo zatkał rury kawałkami porąbanych ciał. Upiorna historia trafi na ekrany

Seryjny morderca i nekrofil z Londynu. Nadchodzący serial pokaże, czemu Dennis Nilsen tak długo pozostaw bezkarny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstaje 3-odcinkowy serial o Dennisie Nilsenie, który w latach 1978-83 zamordował kilkunastu młodych mężczyzn
Powstaje 3-odcinkowy serial o Dennisie Nilsenie, który w latach 1978-83 zamordował kilkunastu młodych mężczyzn (Getty Images)
drq6dn7

Dennis Nilsen był eks-policjantem i żołnierzem, który w latach 1978-83 zamordował w północnym Londynie przynajmniej 12 młodych mężczyzn. Jego proces z 1983 r. śledził cały kraj. Brytyjskie media podają, że biografia mordercy posłuży za kanwę 3-odcinkowego serialu, który wyprodukuje stacja ITV.

W "mordercę z Muswell Hill" (dzielnica, w której mieszkał i działał Nilsen) wcieli się David Tennant. To szkocki aktor świetnie znanym polskich widzom z takich seriali, jak "Broadchurch", "Jessica Jones" czy "Dobry omen".

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Scenariusz serialu zatytułowanego "Des" zostanie oparty na książce "Killing For Company" Briana Mastersa, który spędził wiele godzin na rozmowach Nielsenem odsiadującym wyrok.

drq6dn7

Ofiarami mordercy padali bezdomni i męskie prostytutki, ludzie, którymi nikt się nie interesował. Dlatego przez tyle lat Dennis Nilsen był bezkarny.

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy seryjny morderca Polak w strefie Schengen

Morderca działał według stałego schematu. Zwabiał ofiarę, częstował jedzeniem i alkoholem, potem dusił albo topił. Zwłoki mył, ubierał i przez pewien czas trzymał w domu. W toku śledztwa zeznał, że przenoszenie ich i układanie dawało mu poczucie władzy.

   Getty Images
(Getty Images)

Podczas przesłuchań przyznał się, że zdarzało mu się masturbować w obecności ciał, a w stosunku do sześciu dopuścił się czynności seksualnych.

drq6dn7

Po pewnym czasie zwłoki rąbał na kawałki, które pakował w foliowe worki i zakopywał w ogródku, palił w kominku lub spuszczał w toalecie.

Wpadł, bo fragmenty ciał zatkały rury. Nielsen sam zgłosił problem firmie zajmującej się kanalizacją. Wezwani na miejsce hydraulicy odkryli w rurociągach fragmenty kości i odciętą rękę.

   Getty Images
(Getty Images)

4 listopada 1983 r. Dennis Nilsen został skazany za 6 morderstw i 2 usiłowania na dożywocie z zastrzeżeniem, że może ubiegać się o zwolnienie dopiero po odsiedzeniu 25 lat.

drq6dn7

Dennis Nilsen odsiadywał wyrok w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Zmarł w szpitalu 10 maja 2018 r. w wieku 72 lat.

W serialu oprócz Davida Tennanta na ekranie pojawią się m.in. Jason Watkins i Daniel Mays.

- Akcja zaczyna się od aresztowania Nilsena. Będziemy obserwować go z perspektywy policjanta, który stara się ustalić personalia jego ofiar i wymierzyć sprawiedliwość - mówi w rozmowie z "Independent" Polly Hill z kanału ITV.

Premiera serialu "Des" w 2020 r. Dokładna data na razie nie jest znana.

   Getty Images
(Getty Images)
drq6dn7

Podziel się opinią

Share
drq6dn7
drq6dn7