Wpadka w "Wiadomościach". Musieli wyciszyć Holecką

Danuta Holecka prowadziła specjalne wydanie „Wiadomości” z Nowego Jorku,
Danuta Holecka prowadziła specjalne wydanie „Wiadomości” z Nowego Jorku,
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.09.2023 21:53, aktual.: 20.09.2023 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We wtorek Danuta Holecka prowadziła specjalne wydanie "Wiadomości" z Nowego Jorku, w którym odbywa się Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Realizatorzy serwisu informacyjnego TVP nie ustrzegli się poważnej wpadki, której nie sposób było nie zauważyć.

Na 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ nie mogło oczywiście zabraknąć prezydenta Polski Andrzeja Dudy, który podczas swojego wystąpienia ostrzegł, że "światowy pokój nigdy nie był tak zagrożony" i wezwał do pogłębiania relacji Unii Europejskiej ze Stanami Zjednoczonymi.

Redakcja TVP relacjonowała wydarzenia prosto z Nowego Jorku, a główne wydanie programu poprowadziła Danuta Holecka. Pierwsze problemy pojawiły się, gdy Holecka próbowała połączyć się z reporterem Piotrem Pawelcem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Prowadząca "Wiadomości" zaczęła zapowiadać rozmówcę: - O znaczenie Polski na świecie w Nowym Jorku pytał Piotr Pawelec. Powiedz, czy po napaści Rosji na Ukrainę… - w tym momencie na ekranie telewizorów pojawiła się mapa Stanów Zjednoczonych.

Kilka sekund później Danuta Holecka wróciła na wizję, a redakcja serwisu pokazała fragment jej poprzedniej zapowiedzi. Dezorientacja realizatorów musiała być duża, bo po chwili prowadząca "Wiadomości" została wyciszona, a na ekranach pojawił się sam reporter.

Piotr Pawelec zaczął płynnie odpowiadać na zadane mu pytanie, ale ust w tym czasie nie otwierał. Dźwięk "rozjechał się" z obrazem. Ostatecznie udało się opanować sytuację i dokończyć specjalne wydanie "Wiadomości" z Nowego Jorku.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat "One Piece" Netfliksa, masakrujemy "Ślub od pierwszego wejrzenia" i "Żony Warszawy", a także rozwiązujemy "Problem trzech ciał" i innych nadchodzących ekranizacji. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.