Trwa ładowanie...

Wpadka TVP Kultura. Chcieli pokazać oryginalny film Netfliksa

Na profilu stacji na Facebooku zachęcano, aby w niedzielny wieczór obejrzeć u nich "Historię małżeńską", która kilka miesięcy temu została wyprodukowana przez Netfliksa. Okazało się, że to nie ten film znalazł się w ramówce TVP Kultura.

Share
Wpadka TVP Kultura. Chcieli pokazać oryginalny film Netfliksa
Źródło: Materiały prasowe
d3a9yfu

Choć wielu widzów postanowiło szerokim łukiem omijać programy Telewizji Polskiej, niektóre kanały TVP wciąż próbują realizować swoją misję. Jednym z nich jest TVP Kultura oferująca produkcje poświęcone sztuce wysokiej. W ramówce stacji często pojawiają się klasyki kina, ale w ostatnich latach coraz częściej można natrafić na nowsze, doceniane przez krytyków filmy.

Ku zdziwieniu fanów TVP Kultura na Facebooku, telewizja w niedzielę zapewniała, że o godz. 22.45 wyemitują oscarowe dzieło Noah Baumbacha "Historia małżeńska". Tyle że to oryginalna produkcja Netfliksa, a gigant rynku VOD nie dzieli się prawami do emisji swoich dzieł z telewizjami.

Zobacz: Wpadki “Wiadomości” TVP. Sporo się ich nazbierało

Wystarczyło jednak spojrzeć w program telewizyjny, aby przekonać się, że administratorzy profilu TVP Kultura na Facebooku popełnili czeski błąd. Owszem, w niedzielny wieczór na ich antenie można było zobaczyć "Historię małżeńską", ale chodziło o film dokumentalny z 2017 r.

d3a9yfu

Tymczasem w poście wymieniono nazwiska aktorów Scarlett Johansson i Adama Drivera oraz reżysera dzieła Netfliksa. Opatrzono go również zdjęciami z oscarowego filmu. Na szczęście po 30 minutach od publikacji administratorzy zorientowali się, że popełnili fatalną pomyłkę. Post usunięto.

Facebook
Źródło: Facebook

Jednak ci, którzy liczyli na netfliksowy seans na antenie TVP Kultura, włączając wieczorem telewizor mogli poczuć się rozczarowani. Na profilu stacji nie pojawiła się informacja ze sprostowaniem.

d3a9yfu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a9yfu
d3a9yfu