Trwa ładowanie...

Wpadka TVP Kultura. Chcieli pokazać oryginalny film Netfliksa

Na profilu stacji na Facebooku zachęcano, aby w niedzielny wieczór obejrzeć u nich "Historię małżeńską", która kilka miesięcy temu została wyprodukowana przez Netfliksa. Okazało się, że to nie ten film znalazł się w ramówce TVP Kultura.
Share
TVP Kultura zapowiedziała u siebie pokaz oscarowej "Historii małżeńskiej".
TVP Kultura zapowiedziała u siebie pokaz oscarowej "Historii małżeńskiej".Źródło: Materiały prasowe
d43gjr9

Choć wielu widzów postanowiło szerokim łukiem omijać programy Telewizji Polskiej, niektóre kanały TVP wciąż próbują realizować swoją misję. Jednym z nich jest TVP Kultura oferująca produkcje poświęcone sztuce wysokiej. W ramówce stacji często pojawiają się klasyki kina, ale w ostatnich latach coraz częściej można natrafić na nowsze, doceniane przez krytyków filmy.

Ku zdziwieniu fanów TVP Kultura na Facebooku, telewizja w niedzielę zapewniała, że o godz. 22.45 wyemitują oscarowe dzieło Noah Baumbacha "Historia małżeńska". Tyle że to oryginalna produkcja Netfliksa, a gigant rynku VOD nie dzieli się prawami do emisji swoich dzieł z telewizjami.

Zobacz: Wpadki “Wiadomości” TVP. Sporo się ich nazbierało

Wystarczyło jednak spojrzeć w program telewizyjny, aby przekonać się, że administratorzy profilu TVP Kultura na Facebooku popełnili czeski błąd. Owszem, w niedzielny wieczór na ich antenie można było zobaczyć "Historię małżeńską", ale chodziło o film dokumentalny z 2017 r.

d43gjr9

Tymczasem w poście wymieniono nazwiska aktorów Scarlett Johansson i Adama Drivera oraz reżysera dzieła Netfliksa. Opatrzono go również zdjęciami z oscarowego filmu. Na szczęście po 30 minutach od publikacji administratorzy zorientowali się, że popełnili fatalną pomyłkę. Post usunięto.

  Facebook
Źródło: Facebook

Jednak ci, którzy liczyli na netfliksowy seans na antenie TVP Kultura, włączając wieczorem telewizor mogli poczuć się rozczarowani. Na profilu stacji nie pojawiła się informacja ze sprostowaniem.

d43gjr9

Podziel się opinią

Share
d43gjr9
d43gjr9