Trwa ładowanie...

Wpadka radiowej Jedynki na Facebooku. Opublikowano ironiczny mem o Andrzeju Dudzie

Share
Wpadka radiowej Jedynki na Facebooku. Opublikowano ironiczny mem o Andrzeju Dudzie
Źródło: mat. prasowe
d2k7da2

Na facebookowym profilu Programu 1 Polskiego Radia pojawiło się zdjęcie z konferencji prasowej z udziałem Andrzeja Dudy i Baracka Obamy podczas szczytu NATO. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie widniejący na nim napis: "Chodź do zdjęcia, pokażesz kolegom w więzieniu". Mem udostępniono z humorystycznego fanpage'a "W Tworkach znowu podłączyli Internet".

(fot. screen z Facebooka)
Źródło: (fot. screen z Facebooka)

Już po chwili od umieszczenia obrazka na stronie radiowej Jedynki pod postem pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy. Jedni oburzyli się pomysłem opublikowania prześmiewczego mema, inni chwalili administratora profilu za poczucie humoru. Nie brakowało również głosów, że osoba odpowiedzialna za publikację treści na Facebooku stacji prawdopodobnie chwilę wcześniej pożegnała się z pracą w Polskim Radiu i taka akcja jest z jej strony formą zemsty. Niektórzy byli również przekonani, że wpadka jest efektem włamania na stronę albo też jeden z administratorów zapomniał przelogować się na swoje prywatne konto.

d2k7da2

Zaskoczenia nietypową sytuacją nie kryją również twórcy fanpage'a "W Tworkach znowu podłączyli Internet".

- Nie wierzymy. Uszczypnijcie mnie. Ktoś tam chyba wyleci z pracy w trybie natychmiastowym - napisali.

Po ok. pięciu godzinach niefortunny post zniknął z Facebooka. Jak na ten "żart" zareagował Program 1 Polskiego Radia?

- To oczywiste, że taki wpis nie powinien się pojawić na oficjalnym profilu. Będziemy musieli to sprawdzić. Możliwych scenariuszy jest tak dużo, że w obecnej sytuacji nie będę tego komentował - powiedział Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Polskiego Radia, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

d2k7da2

- Jesteśmy w trakcie wyjaśniania sprawy. To na pewno nikt z naszych pracowników - dodał Jacek Raginis-Królikiewicz, wicedyrektor radiowej Jedynki, na press.pl.

Zobacz także: #gwiazdy: Rodzina Kingi Dudy załamana jej debiutem w piśmie dla panów

d2k7da2

Podziel się opinią

Share
d2k7da2
d2k7da2