Trwa ładowanie...

"World on fire". Pokazano zwiastun serialu BBC z polskimi aktorami

Jesienią w brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC pojawi się serial wojenny "World on fire". W produkcji wystąpią także polscy aktorzy. Do sieci trafił zwiastun produkcji, w którym kilkukrotnie pojawia się polska aktorka Zofia Wichłacz.

"World on fire". Pokazano zwiastun serialu BBC z polskimi aktoramiŹródło: Materiały prasowe
dj8n4nw
dj8n4nw

Fabuła międzynarodowej koprodukcji opowie o losach cywilów w trakcie II wojny światowej. Akcja będzie prowadzona z trzech perspektyw: angielskiej, francuskiej i polskiej. "World on fire" w trakcie 7 odcinków przybliży historię od inwazji na Polskę 1 września 1939 r. do bitwy o Anglię w 1940 r.

W serialu wystąpią wielkie gwiazdy kina, takie jak Lesley Manville ("Nić widmo"), Sean Bean ("Władca pierścieni") i Helen Hunt ("Lepiej być nie może") . W jednej z ważniejszych ról pojawi się Zofia Wichłacz, znana z roli "Biedronki" w filmie "Miasto 44" Jana Komasy. Jej serialowych rodziców zagrają Agata Kulesza i Eryk Biedunkiewicz.

Na drugim planie również zobaczymy polskich aktorów. W "World on fire" wystąpiły wschodzące gwiazdy kina Tomasz Ziętek, Mateusz Więcławek i Radosław Kaim. Można domyślać się, że dla Tomasza Kota, Agaty Kuleszy i Borysa Szyca angaż w produkcji BBC jest pokłosiem sukcesu "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego.

Jak zdradził w rozmowie z WP Borys Szyc, w "World on fire" zagra Konrada, kierownika poczty gdańskiej. Uliczki tamtejszej starówki odtworzono na planie w Paryżu.

Serial zadebiutuje na antenie BBC One oraz amerykańskiej telewizji PBS. W Polsce "World on fire" również tej jesieni pokaże stacja Epic Drama.

dj8n4nw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj8n4nw