Trwa ładowanie...

Wojewódzki przeprasza Ukraińców. "Swoją przyszłość w zawodzie widzę czarno"

Wojewódzki przeprasza Ukraińców. "Swoją przyszłość w zawodzie widzę czarno"Źródło: AKPA
d4ivfsq
d4ivfsq

Kuba Wojewódzki przeprosił wszystkich Ukraińców, którzy poczuli się dotknięci jego poczuciem humoru. Zaznaczył przy tym że audycja „Poranny WF”, którą prowadzi w Esce Rock z Michałem Figurskim, jest na poły kabaretowa i surrealistycznie kpiąca z rzeczywistości.

Do zarzutów dotyczących czwartkowej audycji „Poranny WF” Kuba Wojewódzki odniósł się w specjalnym oświadczeniu. Przypomnijmy, że przeprosin od Wojewódzkiego i Figurskiego za wypowiedzi, które „obrażają cześć i godność Ukraińców”, zażądało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy, a te roszczenia szybko poparł polski MSZ.

Wojewódzki podkreśla, że „Poranny WF” jest „audycją na poły kabaretową. Surrealistycznym słuchowiskiem kpiącym z rzeczywistości. Nie publicystycznym. Raczej ironicznie publicystycznym. Wszyscy mamy prawo do poczucia humoru, nawet kiepskiej jakości. Nie wszyscy musimy z tego prawa korzystać”. Deklaruje, że jemu i Figurskiemu bliżej do Gombrowicza czy Mrożka niż do Pospieszalskiego czy Rymkiewicza. „’Poranny WF’ to nie jest audycja dla każdego Tworząc ją, wiemy, że udało nam się powołać do życia określoną konwencję oraz słuchacza, który ją rozumie. Niestety czasami pojawiają się intruzi z krainy patosu i przesady” - pisze showman.

„Apeluję zatem do wszystkich szukających u nas nienawiści, ksenofobii czy rasizmu. Nie znajdziecie go. Wkraczając w świat satyry z cenzorskimi zapędami, ośmieszacie się sami” - ocenia Wojewódzki. Dodaje przy tym: „Jeśli każde słowo, zdanie czy żart w audycji karmiącej się absurdem, groteską, skrótem myślowym czy kpiną ze stereotypów będą traktowane jako deklaracja światopoglądowa lub nota dyplomatyczna, to swoją przyszłość w zawodzie widzę czarno”.

d4ivfsq

Wojewódzki deklaruje, że może przeprosić wszystkich Ukraińców dotkniętych jego poczuciem humoru. „Wszystkich speców od przerabiania żartobliwych słów na zbiorową nienawiść zapraszam do dalszej współpracy” - kończy swój wpis, do którego dodał obrazek przedstawiający serce w barwach flagi ukraińskiej.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d4ivfsq

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g ) * Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

d4ivfsq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ivfsq