Wojewódzki na zdjęciu z legendą rocka. "Pisał piosenkę, wyszła mu historia Polski"

Kuba Wojewódzki pokazał zdjęcie sprzed lat
Kuba Wojewódzki pokazał zdjęcie sprzed lat
Źródło zdjęć: © ONS
Magdalena Sawicka

31.10.2020 15:21, aktual.: 01.03.2022 14:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kuba Wojewódzki opublikował zdjęcie z 1993 r., na którym jest Bogdan Łyszkiewicz z kapeli Chłopcy z Placu Broni. Nawiązał do utworu "Kocham wolność" i krótko podsumował sytuację w Polsce.

22 października TK zadecydował, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Od czwartku w całej Polsce trwają protesty w związku z tym wyrokiem. "Strajk kobiet" poparło wiele znanych osób, w tym gwiazdy zza granicy. Wielu polskich celebrytów uczestniczy w demonstracjach.

Kuba Wojewódzki od początku wspierał osoby, które sprzeciwiły się orzeczeniu TK i wyszły na ulice. Jego najnowszy post nawiązuje do piosenki, która stała się jednym z symboli Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Dziennikarz opublikował zdjęcie z 1993 r. z Jarocina. Widzimy na nim Bogdana Łyszkiewicza, legendarnego lidera, założyciela i twórcę największych hitów Chłopców z Placu Broni.

- Wolność kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem... 🎼🖤Boguś stworzył ten numer 30 lat temu... Pisał piosenkę, wyszła mu historia Polski - podsumował Wojewódzki.

Chłopcy z Placu Broni - Kocham wolność

Fani dziennikarza komentują treść posta, nawiązując do piosenki "Kocham wolność". Częściej jednak komentują wygląd Wojewódzkiego i porównują go do "Harry'ego Pottera": "Kubuś chodził w poterkach zanim były modne", "Polski John Lennon", "Normalnie Harry Potter", "Ale kiedy ty Kubuś na Hogwarcie byłeś?".

Mają rację? Widać podobieństwo?

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także