Trwa ładowanie...
dx95cpe

"Wojenne dziewczyny": serial w wiosną w niedziele w TVP1

TVP w wiosennej ramówce pokaże widzom nowy serial. Produkcja nosi nazwę "Wojenne dziewczyny" i zostanie wyemitowana na antenie w marcu. Kogo zobaczymy w rolach głównych?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wojenne dziewczyny": serial w wiosną w niedziele w TVP1
(AKPA)
dx95cpe

Produkcja opowiada o losach trzech dziewczyn, których dorosłe życie rozpocznie się w chwili wybuchu II wojny światowej. Widzowie zobaczą życie w okupowanej Polsce oczami Irki, Ewki oraz Marysi. Każda z bohaterek wywodzi się z innego środowiska.

Irka należy do rodziny inteligenckiej, dla której bardzo ważny jest patriotyzm i walka w obronie kraju. Ewka z kolei wywodzi się z drobnych złodziejaszków, a Maria jest córką zamożnego Żyda, który pracuje w branży przemysłowej. Losy wszystkich dziewcząt połączą się w nękanej wojną Warszawie.

W produkcji wystąpią m.in. Aleksandra Pisula, Vanessa Aleksander i Marta Mazurek (główne bohaterki). Obok nich w obsadzie znaleźli się także m.in. Danuta Stenka i Michał Czernecki. Scenariusz napisał Marek Kreutz, a za reżyserię odpowiedzialny jest Michał Rogalski. Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, serial będzie można oglądać od 5 marca w TVP1 w niedzielne wieczory - o godz. 20.25.

dx95cpe

Zobacz także: Na co warto czekać? Gorące serialowe premiery 2017

dx95cpe

Podziel się opinią

Share
dx95cpe
dx95cpe