Trwa ładowanie...
13-01-2017 21:43

"Wojenne dziewczyny": serial w wiosną w niedziele w TVP1

TVP w wiosennej ramówce pokaże widzom nowy serial. Produkcja nosi nazwę "Wojenne dziewczyny" i zostanie wyemitowana na antenie w marcu. Kogo zobaczymy w rolach głównych?

Share
"Wojenne dziewczyny": serial w wiosną w niedziele w TVP1Źródło: AKPA
d3h7xmz

Produkcja opowiada o losach trzech dziewczyn, których dorosłe życie rozpocznie się w chwili wybuchu II wojny światowej. Widzowie zobaczą życie w okupowanej Polsce oczami Irki, Ewki oraz Marysi. Każda z bohaterek wywodzi się z innego środowiska.

Irka należy do rodziny inteligenckiej, dla której bardzo ważny jest patriotyzm i walka w obronie kraju. Ewka z kolei wywodzi się z drobnych złodziejaszków, a Maria jest córką zamożnego Żyda, który pracuje w branży przemysłowej. Losy wszystkich dziewcząt połączą się w nękanej wojną Warszawie.

W produkcji wystąpią m.in. Aleksandra Pisula, Vanessa Aleksander i Marta Mazurek (główne bohaterki). Obok nich w obsadzie znaleźli się także m.in. Danuta Stenka i Michał Czernecki. Scenariusz napisał Marek Kreutz, a za reżyserię odpowiedzialny jest Michał Rogalski. Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, serial będzie można oglądać od 5 marca w TVP1 w niedzielne wieczory - o godz. 20.25.

Zobacz także: Na co warto czekać? Gorące serialowe premiery 2017

d3h7xmz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h7xmz
d3h7xmz