Wojciech Korda jest ciężko chory. Liczy na przebaczenie od córki

Wojciech Korda wierzy, że córka mu kiedyś wybaczy
Wojciech Korda wierzy, że córka mu kiedyś wybaczy
Źródło zdjęć: © AKPA, KAPiF

20.02.2023 13:44, aktual.: 20.02.2023 17:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojciech Korda od wielu lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Przeszedł już kilka udarów, ma chorobę Parkinsona i wymaga stałej opieki, którą zapewnia ma druga żona. Macocha nie może liczyć na pomoc córki Kordy, która nie utrzymuje kontaktu z ojcem przez to, co zrobił ponad 30 lat temu.

O problemach zdrowotnych lidera Niebiesko-Czarnych wiemy od lat. Niestety sytuacja stale się pogarsza, o czym magazyn "Dobry tydzień" dowiedział się bezpośrednio od żony 79-letniego muzyka. Aldona Kędziora-Korda niedawno obchodziła 29. rocznicę ślubu i każdego dnia udowadnia, że jest z Wojciechem na dobre i na złe.

- Modlimy się, żeby nie było gorzej. Nie oddam Wojtka do żadnego ośrodka. Czytam z jego oczu, przytulam, puszczam mu na komórce jego numery. Uśmiecha się, kiedy je słyszy - opowiadała żona Kordy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Córka nie chce go znać

79-latek po co najmniej sześciu udarach oddycha z pomocą respiratora, a karmienie musi się odbywać przy użyciu specjalnej pompy. Korda nie jest w stanie prosić swojej córki Anny Rusowicz o wybaczenie, ale bardzo chciałby zobaczyć wnuka.

- Żyjemy tak krótko, nie ma czasu na kłótnie - powiedziała dyplomatycznie żona Kordy, która wyszła za niego trzy lata po tragicznej śmierci Ady Rusowicz.

Ada Rusowicz zginęła w wypadku

Przypomnijmy, że 1 stycznia 1991 r. Wojciech Korda i jego żona Ada Rusowicz wracali z samochodem z koncertu w Warszawie z nowymi znajomymi. Pod Poznaniem doszło do wypadku, który przeżył tylko Korda, siedzący na miejscu pasażera. Po tej tragedii ojciec dwójki dzieci zdecydował się oddać młodszą Anię (miała wtedy 7 lat) pod opiekę wujostwa.

Anna Rusowicz, która poszła w muzyczne ślady rodziców, w dorosłym życiu nie utrzymywała kontaktu z ojcem. Miała żal o to, co zrobił po śmierci matki - szczególnie w kontekście rozdzielenia jej ze starszym bratem. Ona sama założyła później rodzinę z muzykiem Hubertem Gasiulem, z którym wychowuje 6-letniego Tymona.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o masakrowaniu "Znachora", najgorszych filmach na walentynki i polskich erotykach, które podbijają świat (a nie powinny) . Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (35)
Zobacz także