RozrywkaWojciech Baranowski - wschodzące słońce w "The Voice of Poland"

Wojciech Baranowski - wschodzące słońce w "The Voice of Poland"

Wojciech Baranowski - wschodzące słońce w "The Voice of Poland"
Źródło zdjęć: © TVP

19.03.2014 13:58, aktual.: 19.03.2014 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Swoim wykonaniem piosenki „Here Comes The Sun” zespołu The Beatles podbił serca Trenerów. Do czyjej drużyny trafił wokalista? Tego widzowie Dwójki dowiedzą się w tę sobotę. Sukces to 10% talentu i 90% ciężkiej pracy. To stwierdzenie jak najbardziej sprawdza się w muzyce. Osiągnięcie dojrzałości i odpowiedniego brzmienia głosu wymaga wielu lat ciężkiej pracy. Nawet osoby z wyjątkowym talentem systematycznie pracują nad barwą swojego wokalu, aby osiągnąć perfekcję. Do takich perfekcjonistów należy 22-letni Wojciech Baranowski - wokalista zespołu EleanoreKrieger, Johnny on the Spot i klawiszowiec zespołu Amnezja.

Co ciekawe, na przesłuchaniach nie pojawił się sam. Towarzyszył mu finalista trzeciej odsłony programu Ernest Staniaszek. Wokaliści poznali się w piotrkowskim liceum, gdzie swoją przygodę z muzyką rozpoczęli w szkolnym chórze. Wtedy również zaczęli stawiać pierwsze kroki w swoich muzycznych karierach. "Zawsze z Wojtkiem wspieramy się muzycznie, mamy również podobne poglądy na świat. Trzymam za niego kciuki, ponieważ jest mega utalentowaną osobą" – wspiera przyjaciela Ernest Staniaszek.

Poza śpiewaniem Wojciech gra na pianinie, gitarze oraz akordeonie guzikowym. Ponadto od lat pisze teksty i komponuje muzykę do swoich artystycznych projektów, których w swoim życiu zagrał już kilkanaście. Na własnej skórze poznał wiele gatunków muzyki – od klasyki po metal. Jednak jak twierdzi, najbliższy jego sercu jest rock&roll – „Gdybym mógł, najchętniej cofnąłbym się do lat ‘60 i założył zespół z Jimem Morrisonem i Rayem Charlesem.”

Sukcesy Wojciecha nie ograniczają się wyłącznie do branży muzycznej. Chłopak świetnie sprawdza się również jako businessman, prowadząc klubokawiarnię w Piotrkowie Trybunalskim.

Wojciech swoim niezwykłym głosem wprawił w zachwyt Marię Sadowską, Tomsona i Barona oraz Marka Piekarczyka – Trenerów czwartej edycji "The Voice of Poland". Kogo, jako Trenera, wybrał Wojciech? Tego widzowie TVP2 dowiedzą się już w sobotę, 22 marca.

Najnowsze odcinki programu w każdą sobotę na TVP2 o godzinie 20.05 i 21.05 (dwa odcinki).

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także