Trwa ładowanie...
d2kn3j8

"Wnuk Syzyfa usiłował dostać się na Olimp, wzlatując:". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju Milionerzy

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Wnuk Syzyfa usiłował dostać się na Olimp, wzlatując:". Zobacz, czy padła poprawna odpowiedź.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wnuk Syzyfa usiłował dostać się na Olimp, wzlatując:". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju Milionerzy
"Wnuk Syzyfa usiłował dostać się na Olimp, wzlatując:". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju Milionerzy (East News)
d2kn3j8

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Wnuk Syzyfa usiłował dostać się na Olimp, wzlatując:

A) na skrzydłach Ikara,
B) w sandałach Hermesa,
C) na skrzydłach Nike,
D) na grzbiecie Pegaza".

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta 250 tys. zł.

d2kn3j8

Uczestnik skorzystał z ostatniego koła ratunkowego "pytanie do publiczności" - prawie połowa osób z widowni wskazała odpowiedź D. Ostatecznie gracz zrezygnował. Gdyby grał dalej, zaznaczyłby odpowiedź B, która była błęda. Prawidłowa okazała się odpowiedź D.

Wnukiem Syzyfa był Bellerofon, który w dzieciństwie zabił swojego brata. Znalazł schronienie u króla Projtosa. Zakochała się w nim podstarzała królowa. Bellerofon unikał jej. Wściekła kobieta oskarżyła go w ramach zemsty o porwanie. Projtos zdenerwował się i wydał na niego wyrok śmierci. Skazanemu udało się uciec do Azji Mniejszej.

Bellerofon po modlitwie do Ateny spotkał w ogrodzie Pegaza. Poleciał na nim walczyć z Chimajrą, która miała zabić uciekiniera. Jednak to Bellerofon wygrał pojedynek. Dostał od Iobatesa część królestwa i rękę jego córki, ale było mu mało. Poleciał na Olimp zabrać Zeusowi piorun. Gdy uniósł się w powietrze na Pegazie, otoczyły go gęste chmury i zwaliły w przepaść górską. Odszedł na pustynię, gdzie unikał ludzi.

d2kn3j8

Podziel się opinią

Share

d2kn3j8

d2kn3j8