Trwa ładowanie...
11-08-2015 09:46

"Właśnie kocham. Poświatowska" w Sopocie

"Właśnie kocham. Poświatowska" w SopocieŹródło: mat. prasowe
dor255e

Najnowszy projekt Gosi „Właśnie kocham. Poświatowska” to spektakl muzyczny oparty na twórczości Haliny Poświatowskiej, złożony z wierszy, prozy poetyckiej oraz fragmentów prozy i listów poetki. Całość jest mówiona i śpiewana przy akompaniamencie fortepianu. Płyta stała się również pretekstem do stworzenia swoistej mody na Poświatowską. Okładkę płyty „Właśnie kocham. Poświatowska ” zaprojektował Tomasz Sadurski a nad realizacją projektu czuwał Tadeusz Mieczkowski.

Kim jest Gosia Bańka?
Przede wszystkim kompozytorką, pianistką i wokalistką. Większość czasu spędziła za granicą – w Paryżu stworzyła muzykę do piosenki „Les allées du Luxembourg” do albumu „Merci pour les fleurs” francuskiej piosenkarki Marie Amélie Seigner. Była gościem na płycie „Tresesenta” Editus 360 zespołu muzycznego Editus z Kostaryki. W Madrycie pracowała z producentem hiszpańskim Miguel Angel Arenas, el Capi . W Polsce współpracowała z Jackiem Cyganem, a obecnie pracuje nad wspólnym projektem również poświęconym Halinie Poświatowskiej z Leszkiem Możdżerem. Premiera płyty planowana jest na jesień 2015 roku.

Okazja jest dość szczególna – to 80. rocznica urodzin poetki. Wspólnym mianownikiem całego projektu jest słowo KOCHAM, w tytule płyty i spektaklu oraz na zdjęciu i we fragmencie wiersza poetki:
„w tym dniu jest tyle przyszłości
że ręce toną po łokcie
więc rękoma pełnymi dnia
mówię – kocham”

Premiera solowej płyty Gosi oraz spektakl „Właśnie kocham. Poświatowska” odbyła się 9 maja 2015 w Teatrze Polonia. Kolejna odsłona spektaklu w Teatrze Polonia odbędzie się we wrześniu.

Płytę (która jest odzwierciedleniem spektaklu) można nabyć po każdym spektaklu i poprzez indywidualne zamówienie na oficjalnej stronie Małgorzaty Bańki.

dor255e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dor255e