Trwa ładowanie...

Witold Pyrkosz. Już nikt o nim nie pamięta w "M jak miłość"?

Witold Pyrkosz był jedną z najsympatyczniejszych postaci w serialu "M jak miłość". Po jego śmierci na planie pielęgnowano pamięć o nim. Czy ta sytuacja może się zmienić? Okazuje się, że z planu zdjęciowego znikają ważne pamiątki po aktorze.
Share
Witold Pyrkosz w serialu "M jak miłość" grał Lucjana Mostowiaka
Witold Pyrkosz w serialu "M jak miłość" grał Lucjana MostowiakaŹródło: MTL Maxfilm
d3ue108

Witold Pyrkosz to znany aktor filmowy i telewizyjny, któremu sławę przyniosła rola Jędrusia Pyzdry w kultowym "Janosiku" z Markiem Perepeczko w roli głównej.

W 2000 roku aktor rozpoczął przygodę z serialem "M jak miłość". Witold Pyrkosz wcielił się w seniora rodu Mostowiaków, Lucjana. Jego filmową partnerką Basią została Teresa Lipowska. Ten duet zaskarbił sobie sympatię milionów widzów, którzy śledzili losy bohaterów serialu "M jak miłość".

Na planie produkcji, a także poza nim, Witold Pyrkosz i Teresa Lipowska okazywali sobie wiele sympatii. Niestety, w 2017 r. Witold Pyrkosz zmarł. Aktor miał 90 lat. Ta informacja wstrząsnęła fanami i kolegami z planu, którzy postanowili uczcić jego pamięć.

d3ue108

Serialowy Lucjan zawsze siadał w kuchni na drewnianym krześle. Mebel był stałym elementem dekoracji, o który szczególnie dbała Teresa Lipowska. Okazuje się jednak, że krzesło Witolda Pyrkosza ma zniknąć z planu. Zastąpi je metalowy mebel. To wynik zmian dekoracji, które zajdą na planie serialu "M jak miłość". Kuchnia w Grabinie przejdzie remont, podobnie jak inne znane lokalizacje.

Czy Teresie Lipowskiej uda się jednak uratować kultowe drewniane krzesło? Okaże się późną jesienią 2019 roku.

d3ue108

Podziel się opinią

Share
d3ue108
d3ue108