Trwa ładowanie...

Wiktor Bater nie żyje. Dziennikarza wspominają ludzie z branży i politycy

Zmarł Wiktor Bater, dziennikarz i korespondent polskich mediów w Rosji. Jego śmierć mocno wstrząsnęła branżą oraz politykami, którzy żegnają go w mediach społecznościowych.

Wiktor Bater nie żyje. Dziennikarza wspominają ludzie z branży i politycyŹródło: East News
d7dsww3
d7dsww3

Wiktor Bater jako pierwszy w Polsce poinformował o katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. W tym samym roku zdobył nagrodę Grand Press. Jego praca była powszechnie doceniana. Był uważany za jednego z najlepszych korespondentów wojennych w Polsce.

ZOBACZ TEŻ: Tadeusz Chudecki stracił szwagra przez koronawirusa

Śmierć Batera to ogromna strata dla polskiego dziennikarstwa. W mediach społecznościowych z niedowierzaniem komentują ludzie mediów i politycy, którzy dobrze go znali. Jarosław Kociszewski stwierdził, że "jest w szoku". Dodał też, że polskie dziennikarstwo straciło "w ciągu kilku dni dwóch kolegów z naszej korespondenckiej ekipy Polskiego Radia z lat 90.". 28 marca zmarł Marek Lehnert.

Wzruszającym wpisem pożegnała go Sylwia Madejska, prezenterka Polsat News. "Mistrzu. To ty nauczyłeś mnie wszystkiego. Rzadko chwaliłeś na głos, ale wiedziałam, kiedy zrobiłam dobra robotę. [...] Byłeś nie tylko szefem. Byłeś przyjacielem. Byłeś zawsze, gdy cię potrzebowałam. Bardzo mnie boli. Czuje się, jakbym po raz drugi straciła ojca" - napisała na Twitterze.

Batera pożegnał też Tomasz Lis. "Nie chcę wierzyć. Jeszcze kilka dni temu do siebie pisaliśmy. Nie wiem, co się teraz stało. Doskonały dziennikarz, świetny kumpel" - czytamy w jego twitterowym wpisie.

Wiktor Bater zmarł we wtorek 7 kwietnia. Miał 53 lata. Poniżej inne wpisy dziennikarzy, polityków, dyplomatów i działaczy.

d7dsww3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d7dsww3