Trwa ładowanie...
dpcvtzl

"Wikingowie": Netflix zamówił sequel kultowego serialu

Wszystkich, którzy są zaniepokojeni zakończeniem przygód o rodzinie Lothbroków mamy dobrą wiadomość. Powstanie produkcja nawiązująca do serialowych "Wikingów".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wikingowie" - wkrótce zostanie wyemitowany 6. sezon
"Wikingowie" - wkrótce zostanie wyemitowany 6. sezon (Materiały prasowe)
dpcvtzl

W grudniu 2019 r. kanał History wyemituje ostatni sezon "Wikingów". Jak się jednak okazuje, nie żegnamy się ze światem skandynawskich plemion na długo. Właśnie ogłoszono, że powstanie sequel serialu o tytule "Vikings: Valhalla". Tym razem jednak produkcja zagości na streamingowym gigancie - wyemituje go Netflix.

Zobacz zwiastun ostatniego sezonu:

Akcja "Vikings: Valhalla" rozgrywać się będzie sto lat po zakończeniu "Wikingów". Poznamy w nim losy Leifa Erikssona (który podążając śladami Bjarniego Herjólfssona popłynął na zachód od Grenlandii i dotarł do nowej krainy), Freydís Eiríksdóttir (siostra Leifa, która towarzyszyła bratu w jego wyprawach na zachód), Haralda III Srogiego (jako banita uczestniczył w najeździe Rusi Kijowskiej na Polskę Mieszka II, od 1045 król Norwegii, zginął walcząc o tron Anglii w 1066 r.) oraz Wilhelma Zdobywcy (książę Normandii, zdobywca tronu króla Anglii w 1066 r.).

dpcvtzl

Netflix zlecił już realizację 24 odcinków. Nie jest jednak pewne czy wszystkie składać się będą na jeden sezon, czy może na dwa. Za "Vikings: Valhallę" odpowiadać będzie Michael Hirst, a pomagać mu będzie ta sama ekipa, która była zatrudniona przy "Wikingach". Scenarzystą i prowadzącym nowego serialu został Jeb Stuart (autor fabuły "Szklanej pułapki" i "Ściganego").

Przypomnijmy, że w 2018 r. dzieło Hirsta otrzymało Satelitę dla najlepszego serialu dramatycznego i ma na koncie 12 nominacji do Emmy. Do tej pory wyemitowano pięć sezonów, a szósty będzie ostatnim. Pierwszy odcinek finałowej serii będzie miał emisję 4 grudnia 2019 r na kanale History.

Zobacz też:"Gra o tron": Emilia Clarke była zmuszana do rozbieranych scen. "Nie wiedziałam, czego chcę. Płakałam"

dpcvtzl

Podziel się opinią

Share

dpcvtzl

dpcvtzl