Trwa ładowanie...

Wigilijne kolędowanie. Kiedy i gdzie można obejrzeć koncerty świąteczne?

Kolędy w czasie wigilijnej kolacji to stały punkt programu nie tylko rodzinnych spotkań, ale także stacji telewizyjnych. Sprawdźcie gdzie i kiedy obejrzycie transmisje z koncertów wigilijnych?

Wigilijne kolędowanie. Kiedy i gdzie można obejrzeć koncerty świąteczne?Źródło: ONS.pl
d32hnuk
d32hnuk

TVP 1 - "Płyń kolędo" i "Jaka Wigilia, taki cały rok"

Telewizja Polska przygotowała dla publiczności wigilijny prezent w formie koncertu najpiękniejszych kolęd i pastorałek pt. "Płyń Kolędo". W rolę gospodarzy programu wcielą się Halina Mlynkova oraz bracia Golec, którzy zapraszają na muzyczną podróż w trakcie której usłyszymy 25 polskich kolęd. Oprawę muzyczną urozmaicą osobiste opowieści prowadzących na temat świątecznych tradycji i zwyczajów wprost z ich rodzinnych domów.

Koncert uświetnią największe polskie gwiazdy tj. Bracia Cugowscy, Kasia Cerekwicka, Edyta Górniak, czy Piotr Kupicha. Wykonawcom będzie towarzyszyła chór Sound and Grace.

Transmisja obu części koncertu w dniu 24 grudnia o godz. 17:30 i 18:30 na antenie TVP 1.

Wieczorem Telewizja Polska wyemituje Koncert kolęd i pastorałek "Jaka Wigilia, taki cały rok" z udziałem Pary Prezydenckiej RP z Bazyliki ojców Franciszkanów w Katowicach, słynącej z jednej z największych szopek. To właśnie ona będzie tworzyła scenografię dla koncertu, podczas którego zostaną zagrane kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach. Pośród wykonawców znajdą się m.in. Maryla Rodowicz, Sylwia Greszczak, Krzysztof Kiljański, czy zespół Pectus.

d32hnuk

Transmisja z koncerty z udziałem Pary Prezydenckiej 24 grudnia o godz. 20:20 na antenie TVP 1.

TVP 2 - "Wśrod nocnej ciszy - koncert kolęd w Pelplinie" oraz "Bóg się rodzi - koncert z Białegostoku"

W TVP 2 obejrzymy koncert z popularnymi kolędami świątecznymi, prosto z wnętrz Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. Artystom będzie towarzyszyć Elbląska Orkiestra Kameralna. Późnym wieczorem TVP 2 pokaże jeszcze transmisję z kolędowania w Białymstoku.

Transmisja koncertu z Pelplina o 15:15 oraz z Białegostoku o godz. 23:55 - oba do obejrzenia na antenie TVP 2.

TVN - "Wieczór kolęd z Krakowa"

W TVN, wprost z serca krakowskiego Kazimierza, czyli z Bazyliki Bożego Ciała będziemy mogli zobaczyć koncert "Wieczór kolęd z Krakowa". Artyści tj. Margaret, Michał Szpak, Ewelina Lisowska, czy Kayah zaśpiewają najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne Koncert poprowadzą Ewa Drzyzga i Olivier Janiak.

d32hnuk

Koncert 24 grudnia o godz. 20:05 na antenie TVN.

Telewizja Polsat - "Kolędowanie z Fundacją Polsat" i "Wielkie kolędowanie z Polsatem"

Polsat wyemituje jak co roku koncert pt. "Kolędowanie z Fundacją Polsat". Wystąpią w nim artyści tj. Anna Wyszkoni, Natalia Szroeder, czy Enej. W trakcie programu oprócz części artystycznej zostaną również zaprezentowane efekty działalności Fundacji Polsat, które udało się jej osiągnąć w ciągu 21 lat jej funkcjonowania. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl o projektach, w które angażuje się fundacja opowiedzą m.in.: prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc, czy dziennikarze Polsatu News i „Wydarzeń” Dorota Gawryluk i Jarosław Gugała.

Emisja koncertu "Kolędowanie z Fundacją Polsat" 24 grudnia o godzinie 13:00 w Polsat News, a o 14:55 będzie do obejrzenia na antenie głównego Polsatu. O 16:50 Polsat pokaże jeszcze "Wielkie kolędowanie z Polsatem".

d32hnuk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32hnuk