Trwa ładowanie...
d1662rx

Więzień w USA zabił dwóch pedofilów. Oglądali w TV kanał dla dzieci

Jonathan Watson w liście do gazety przyznał się do podwójnego morderstwa dokonanego na współwięźniach. Wcześniej ostrzegał strażników, że jeżeli nie zostanie przeniesiony do innego budynku, poleje się krew. Miarka się przebrała, gdy jedna z ofiar włączyła kanał PBS Kids.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PBS Kids to nadawca "Ulicy Sezamkowej" i innych programów i kreskówek dla dzieci
PBS Kids to nadawca "Ulicy Sezamkowej" i innych programów i kreskówek dla dzieci (Getty Images)
d1662rx

Jonathan Watson ma 41 lat i odsiaduje dożywocie za morderstwo dokonane w 2009 r. Niedawno został przeniesiony do więziennego ośrodka leczenia uzależnień w Corcoran, w Kalifornii, gdzie przed laty siedział Robert Downey Jr. (posiadanie narkotyków) i producent muzyczny Phil Spector (morderstwo). W tym miejscu Watson popełnił dwie kolejne zbrodnie. O wszystkim napisał w liście do gazety "The Mercury News", która próbowała wcześniej uzyskać zgodę na wywiad telefoniczny. Watson ze szczegółami opisał okoliczności popełnionych zbrodni i wcale nie próbuje się wybielić.

Obejrzyj zwiastun serialu dokumentalnego "Kobiety kryminału":

Watson deklaruje, że jeżeli zostaną mu postawione zarzuty w związku z zamordowaniem dwóch więźniów, przyzna się do winy. "Odsiadując dożywocie jestem w wyjątkowej sytuacji, gdy czasem spotykam takich ludzi i nie mam nic do stracenia" – pisał skazaniec. "Tacy ludzie" to pedofile, którzy nie wiedzieli, do czego Watson jest zdolny.

d1662rx

Skazaniec opowiedział, że od niedawna odsiadywał wyrok w więzieniu o niższym rygorze. Nie miał pojedynczej, stale zamkniętej celi, ale mieszkał w ogólnodostępnym dormitorium. Razem z nim znajdował się tam 48-letni David Bobb i 62-letni Graham De Luis-Conti. Obaj odsiadujący dożywocie za przestępstwa seksualne na osobach poniżej 14. roku życia.

PBS Kids jest nadawcą "Ulicy Sezamkowej" i innych programów i kreskówek dla dzieci Materiały prasowe
PBS Kids jest nadawcą "Ulicy Sezamkowej" i innych programów i kreskówek dla dzieci

W liście do gazety Watson (na zdjęciu) nie pisał o ofiarach po nazwisku, ale jako "Molester #1" i "Molester #2". 15 stycznia jeden z nich włączył przy Watsonie telewizor i ustawił PBS Kids. Popularny kanał z kreskówkami i programami dla dzieci, nadający m.in. "Ulicę Sezamkową". Morderca prawie nie wytrzymał i był gotów rzucić się na przyszłą ofiarę. Zamiast tego poszedł jednak do strażnika więziennego i ostrzegł, że jest o krok od rozprawienia się z pedofilem. O dziwo jego słów nikt nie wziął na poważnie, więc kiedy następnego dnia sytuacja z oglądaniem dzieci w telewizji powtórzyła się, Watson chwycił laskę innego więźnia i zaczął nią okładać pierwszą ofiarę.

Zagłosuj na najlepszy polski film!

Getty Images

Gdy skończył (mężczyzna zmarł później tego samego dnia), poszedł do strażnika zgłosić, co się stało. Po drodze spotkał jednak drugiego pedofila i uznał, że "zrobi wszystkim przysługę", jeżeli jego też zamorduje. Druga ofiara zmarła w szpitalu trzy dni po brutalnym pobiciu.

Strażnicy w ośrodku o niskim rygorze nie wiedzieli o morderstwach, dopóki Watson sam się nie zgłosił. Władze więzienia nie komentują wersji Jonathana opublikowanej w gazecie, tłumacząc się trwającym postępowaniem.

d1662rx

Podziel się opinią

Share

d1662rx

d1662rx