Trwa ładowanie...

Koncert w pandemii. Scena w porcie, publiczność na łodziach

W Szczecinie odbył się Wielki Koncert Nocy Letniej. Aby zachować bezpieczeństwo, publiczność oglądała go z łodzi.
Share
Wielki Koncert Nocy Letniej odbył się w szczecińskim porcie
Wielki Koncert Nocy Letniej odbył się w szczecińskim porcieŹródło: ONS
dh3nya5

W Szczecinie odbył się Wielki Koncert Nocy Letniej poświęcony muzyce filmowej i serialowej zorganizowany przez TVP. Artyści zaśpiewali największe polskie przeboje znane z małego i dużego ekranu. Dla wielu z nich był to pierwszy występ przed publicznością od czasu wprowadzenia restrykcji z powodu pandemii koronawirusa. Formuła koncertu była jednak bardzo nietypowa. Scena ustawiona została w szczecińskim porcie, przy samym brzegu zatoki. A publiczność zgromadziła się pod nią na łódkach i jachtach.

Piotr Cugowski broni Kasi Kowalskiej i jej koncertu w Ciechanowie

Bo tak, żeby posłuchać koncertu, który był darmowy, trzeba było podpłynąć pod scenę "własną jednostką pływającą". Wszystko po to, by zapewnić bezpieczną odległość między publicznością.

Publiczność przypłynęła własnymi łodziami TVP
Publiczność przypłynęła własnymi łodziami Źródło: TVP

Pływających jednostek zebrało się w porcie dość dużo. Trzeba przyznać, że wyglądało to dość malowniczo. Choć łódki były zacumowane blisko siebie, zdaje się, że bezpieczna odległość została między nimi zachowana. Ale znaleźli się tacy, którzy nie posiadając własnej łodzi czy jachtu, postanowili skorzystać z promu.

Niektórzy przypłynęli promem TVP
Niektórzy przypłynęli promem Źródło: TVP

Koncert otworzyła Beata Kozidrak, która zaśpiewała swój utwór "Rzeka marzeń" z filmu "W pustyni i w puszczy". To był pierwszy występ diwy od czasu wprowadzenia obostrzeń. Gdy w drugiej części koncertu wyszła na scenę po raz drugi, a publiczność zaczęła skandować jej imię, powiedziała drżącym głosem: - 5 miesięcy tego nie słyszałam. Jestem wzruszona.

Beata Kozidrak TVP
Beata Kozidrak Źródło: TVP

Na scenie oprócz niej pojawili się także Ania Dąbrowska, Natalia Schroeder, Monika Borzym, Igor Herbut, Andrzej Piaseczny, Kuba Badach, Andrzej Krzywy, Andrzej Lampert i Artur Gadowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh3nya5

Podziel się opinią

Share
dh3nya5
dh3nya5