Koncert w pandemii. Scena w porcie, publiczność na łodziach

Koncert w pandemii. Scena w porcie, publiczność na łodziach
Źródło zdjęć: © ONS

18.07.2020 21:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Szczecinie odbył się Wielki Koncert Nocy Letniej. Aby zachować bezpieczeństwo, publiczność oglądała go z łodzi.

W Szczecinie odbył się Wielki Koncert Nocy Letniej poświęcony muzyce filmowej i serialowej zorganizowany przez TVP. Artyści zaśpiewali największe polskie przeboje znane z małego i dużego ekranu. Dla wielu z nich był to pierwszy występ przed publicznością od czasu wprowadzenia restrykcji z powodu pandemii koronawirusa. Formuła koncertu była jednak bardzo nietypowa. Scena ustawiona została w szczecińskim porcie, przy samym brzegu zatoki. A publiczność zgromadziła się pod nią na łódkach i jachtach.

Bo tak, żeby posłuchać koncertu, który był darmowy, trzeba było podpłynąć pod scenę "własną jednostką pływającą". Wszystko po to, by zapewnić bezpieczną odległość między publicznością.

Publiczność przypłynęła własnymi łodziami
Publiczność przypłynęła własnymi łodziami© TVP

Pływających jednostek zebrało się w porcie dość dużo. Trzeba przyznać, że wyglądało to dość malowniczo. Choć łódki były zacumowane blisko siebie, zdaje się, że bezpieczna odległość została między nimi zachowana. Ale znaleźli się tacy, którzy nie posiadając własnej łodzi czy jachtu, postanowili skorzystać z promu.

Niektórzy przypłynęli promem
Niektórzy przypłynęli promem© TVP

Koncert otworzyła Beata Kozidrak, która zaśpiewała swój utwór "Rzeka marzeń" z filmu "W pustyni i w puszczy". To był pierwszy występ diwy od czasu wprowadzenia obostrzeń. Gdy w drugiej części koncertu wyszła na scenę po raz drugi, a publiczność zaczęła skandować jej imię, powiedziała drżącym głosem: - 5 miesięcy tego nie słyszałam. Jestem wzruszona.

Beata Kozidrak
Beata Kozidrak© TVP

Na scenie oprócz niej pojawili się także Ania Dąbrowska, Natalia Schroeder, Monika Borzym, Igor Herbut, Andrzej Piaseczny, Kuba Badach, Andrzej Krzywy, Andrzej Lampert i Artur Gadowski.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (106)
Zobacz także